0 - 6
Celkový čas

Report

K druhému jarnímu utkání nastoupila naše hvězdná Benfika na hřišti předposledního celku tabulky, TJ Suchohrdly. Počasí vylákalo do ochozů tamního svatostánku jen pár věrných fans. Bodový rozdíl obou celků napovídal již před zápasem jasnou výhru hostí. Zvláště když někteří, hodně namotivováni jedinci, si Grešlové Mýto spletli se závodní drahou, za což draze zaplatili a odnesli si již cestou na utkání tři záporné body. Prodavač jahod byl neoblomný a neslyšel na argument, že spěchají na fotbal.

El comandante Martin Janyška, majíc v živé paměti posvícenskou ostudu (minulé utkání skončilo 1:1), přesto neponechal nic náhodě a posílil mužstvo o tři hráče A týmu (prý mu byli vnuceni, aby se rozehráli). Místo jen na lavičce tak zůstalo pro Ondřeje Čermák, Jana Šulu a indisponovaného Kamila Svobodu, který do utkání nakonec vůbec nezasáhl. Signály z postranní čáry vysílal Radek „Verva Litvínov“ Strnad. Za zmínku stojí ještě početná podpora Kokšovic rodiny.

Utkání od samého počátku nepřinášelo mnoho fotbalové krásy a radosti. Hra se odehrávala ve středu hřiště a bojovalo se spíše ve vzduchu, než na zemi. Po cca 9 minutách tato holomajzna přestala bavit domácího gólmana, který vyzval výstavní přihrávkou ke skórování Kubu Pospíchala. Ten se úkolu nezalekl a za výstavní příhru mu poděkoval neméně výstavním dloubákem – 0:1.

Naše mužstvo těžilo především z častých chyb domácích, v jejichž řadách se našlo nemálo jedinců, kterým balón vyloženě překážel. Šance na navýšení skóre postupně odmítl Pospíchal i Mirek Svoboda. Jeden střílel vedle a druhý Pánu Bohu do oken, vymlouvajíc se na to, že mu balón skočil na holeň, což na kvalitně připraveném pažitu nebylo prostě možné :). Stejně jako domácí gólman nabídl šanci ke skórování nám, vrátil jim stejnou mincí i Milan Moravec, který vyzval ke skórování domácího borce. Štěpán Dancinger v bráně byl ale proti. V přestávkovém rozhovoru nebyl Moravec schopen své selhání vysvětlit a vymlouval se na sluneční paprsky v očích.

Přes fotbalovou bídu se nám podařilo do půlky ještě dvakrát skórovat – autory gólů byli Jakub Pospíchal a Filip Svoboda. Především kolmice Pepy Dancingera na Pošťáka, která zprvu vypadala jako odevzdaný míč (za což se opožděně omlouvám) byla parádní a snesla by nejpřísnější měřítka pralesní ligy.

Po poločasové limonádě se podařilo Pospíchalovi zkompletovat hattrick, přestože se domácí domáhali offsidu. Domácí se za stavu 0:4 rozhodli, že pojmou zbytek utkání k nácviku ofsajdových pastí. Svoji obranu vytáhli až na půlku a z počátku se jim záměr dařil. Do pasti chytali nejednoho naivního benfikáře. Byť se určitě budou naši borci hádat, že v ofsajdu nebyli. K dalšímu gólu vybídl J. Dancinger přesně mířeným pasem mezi obranu nabíhajícího Mirka Svobodu, který šel sám do zakončení. Po asi 15 střelách, které ohrožovaly jen místní ptactvo na stromech a okolních zábranách konečně zvolil přízemní střelu k tyči – 0:5.

Již před tímto gólem přišel na hřiště Čenda Čermák, který znamenal pro domácí slow old Boys obranu velký problém. Důkazem buď jeho branka na 0:6. Postupně utekl jednomu bekovi, druhého zesměšnil a gólmana obstřelil.

Zápas je pak již dohrával v poklidném tempu a po 89 minutách ho rozhodčí ukončil, aniž by jedinkrát vytáhl kartu. S jeho výkonem můžeme být spokojeni. Domácí, kteří za celý zápas vystřídali celkem čtyři borce na lajně (jeden musel jít hrkat a ti dva nevím, kam šli), asi budou na jeho adresu říkat něco jiného.

Sportu zdar, Benfice zvlášť a již tento víkend nezapomeňte přijít na domácí utkání se Štítary. První jarní derby slibuje když ne kvalitní fotbalové představení, tak určitě vyhecovanou a zajímavou podívanou.

Comments are closed.