3 - 1
Celkový čas

Report

Před samotným zápasem 16. kola proběhla gratulace bývalému hráči a současnému dlouholetému kustodovi Radku Strnadovi k jeho 45. narozeninám.

P1100520

První domácí jarní utkání nás přijel prověřit strašák v podobě týmu Sokola Pohořelice. Nutno podotknout, že valná část fanoušků viděla tento zápas vzhledem k dlouhodobé bilanci (0-0-7) spíše pesimisticky.

O to víc je překvapil neskutečný nástup domácích barev do utkání. Hned z kraje jsme ohrožovali soupeřovu branku častými pokusy a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se některý z nich ujme. V sedmnácté minutě, po faulu na Milana Popelku, nám bylo nabídnuto zahrávat standardní situaci metr před pokutovým územím. K míči se, již tradičně, postavil Radek Hochman. Jeho střela tečovaná rukou hráč Pohořelic skončila ve svatyni hostů 1:0.

O dvě minuty později jsme se za velkého jásotu zaplněných tribun, radovali znovu. Po kombinaci Svoboda – Popelka – Bauer poslední zmiňovaný hráč obstřelil gólmana hostů.

P1100595

Za stavu 2:0 se hra na deset minut vyrovnala, poté jsme nepochopitelně začali bránit výsledek. Pohořelicím jsme přenechali veškerou aktivitu a těm po zásluze patřilo hřiště. Začali být lepší v pohybu, osobní soubojích, v kombinaci (především po jejich levé straně), byť na toto byli hráči před zápasem upozornění.

Z naší strany to vypadalo jako čekání na gól. A ten taky přišel. Ve 36. minutě, kdy pohořeličtí zahrávali rohový kop. Balón šel na zadní tyč a pohořelický hráč hlavou trefil angličana.

Skóre 2:1 vydrželo až do poločasu. Klukům se o přestávce kladlo na srdce, aby se rychle vratili ke hře, kterou aplikovali prvních dvacet minut.

Hned na začátku druhého poločasu jsme měli šanci zvýšit po zahrání rohového kopu, ale hlavička Martina Bauera skončila těsně vedle pravé tyčky. Pak se hra do 70. minuty odehrávala od šestnáctky k šestnáctce s mnoha osobními souboji. V 72. po průniku středem hřiště se Laďa Vybíral řítil na brankáře Pohořelic, ale trefil jen jeho nohy. V 74. minutě, po kombinaci na pravé straně, v podání tria Částek – Řeřucha – Vybíral, se dostal k zakončení Pepík Částek. Správně zvolil střelu na vzdálenější tyč, čímž  nedal gólmanovy šanci – 3:1.

Po vstřelení jsme čekali nápor Pohořelic, ten však nepřišel, a tak jsme mohli slavit zlomení „Pohořelického prokletí“.

Fotogalerie k zápasu na RAJCE.NET

TJ Sokol Blížkovice „A“

TJ Sokol Pohořelice

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

1 komentář

Leave A Reply