1 - 0
Celkový čas

Report

První jarní domácí utkání sehrála naše věhlasná Benfika s týmem Slupi, který se pohybuje podobně jako my ve středu tabulky. Mnozí jistě vzpomenou na podzimní utkání hrané na soupeřově poli, kde jsme s notnou dávkou štěstí utrpěli těsné a velmi cenné vítězství 2:1, když především naše tuhá defenzíva odrážela nejeden útočný pokus týmu z Čule.

Těšil-li se někdo na podobný obraz hry, byl již po několika minutách sledování zápasu vyveden z omylu. Domácí premiéra se našemu celku po herní stránce příliš nepovedla. Vázla kombinace, nebyli jsme mnohdy schopní přejít jeden na jednoho a střelba mířila všude jen ne mezi tři tyče. Utkání nepříliš lahodící oku diváka nabídlo vyrovnaný vývoj a s ubíhajícím časem bylo čím dál více patrné, že tým, který dá gól, bude slavit vítězství.

Přihlížející diváky vytrhla z letargie až akce ze závěru prvního poločasu, kdy se míče ujal Mirek Svoboda, který si potáhl merunu z levého rohu velkého vápna na střed a nechytatelnou pumelicí vymetl pravý horní roh branky. Míč se následně odrazil na brankovou čáru a zapadl do sítě.

Za slunečního svitu a s pivem v ruce mnoho z nás o přestávce doufalo, že druhá půle bude zábavnější. Zasnili jsme se natolik, že jsme promeškali sedm minut druhého dějství. Nic zajímavého se ale nestalo. Zhruba kolem 55. minuty opustil hřiště veterán Karel Samek, na němž bylo vidět, že si sáhl na mělké dno svých fyzických sil a nechal na hřišti duši. Současně bylo v ten okamžik jasné, že určitě dohrajeme v jedenácti.

Co se jinak dělo ve druhé půli na hřišti? Tonda Dvořák se rozhodl, že nedostane gól. Tak natřikrát zlikvidoval střelecké pokusy hostů a navázal tak na výborný výkon z prvního poločasu (vytažená střela hlavou z rohového kopu). Ve zbytku času jsme sledovali kopanou mezi jedenáctkami s minimem šancí.

Aniž bych chtěl jakkoli znevažovat vítězství domácího mužstva, musím přeci jen podotknout, že výkon hostí nám bodovou sklizeň do značně velké míry usnadnil.

K příštímu utkání, které bude zároveň derby s velkým „D“ zajíždí šířit slávu svého jména Benfica na půdu nedalekých Štítar. Pokud prý bude hezky, tak kluci vyrazí na kolech. Kdo má z řad fanoušků zájem jet podpořit naše kluky, tak odjezd (výšlap) je plánován na 13:45 od fotbalových kabin.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply