1 - 3
Celkový čas

Report

Vzhledem k podzimnímu přídělu na hřišti soupeře (0:6) měla Benfika při svém prvním domácím zápase jarní části o motivaci postaráno. Trenér Hlávka se držel taktiky týmu (zahrát si má každý) a při dostatečném počtu hráčů sám usedl jen na střídačku.

Pohled na soupisku i tak vléval fanouškům optimismus. V brance současná jednička áčka Tonda Dvořák. V obraně Tomáš Řeřucha s Kubou Janíkem – borci se spoustou zkušeností z 1.B třídy. V útoku rychlonohá dvojice Mirek Svoboda a Ondra Čermák, jimž nedělá pražádný problém přesprintovat naprostou většinu obránců v soutěži.

Začátek utkání se lépe vyvíjel pro hosty. K první větší šanci se dostali ve třetí minutě. Rozehrávka na půlce hřiště, dvě rychlé  přihrávky a střela z velkého vápna, která těsně minula naši svatyni. O minutu později hrozí Vrbovec znovu. Přihrávka na střed hřiště, rychlá klička jež nachytala Rendu Poláška a pěkná střela míjí branku.

Naši borci o sobě dávají vědět v sedmé minutě. Ondra Čermák ale neudělil střele potřebnou razanci a stejně jako hosté míří vedle.

Početnému davu diváků v ochozech zatrnulo v 15. minutě. Kuba Janík posílá zpět na Tondu v brance, balon je však příliš pomalý. Toho využívá útočník Vrbovce. Zezadu postrkuje Kubu ve snaze dostat se k míči. Sudí nepíská, ale Tonda je nakonec u míče o chvilku dříve.

Ve dvacáté se na hřišti poprvé žlutí. Faul na Lukáše Samka uprostřed hrací plochy je po zásluze odměněn.

I přes očividnou snahu domácích má soupeř stále více ze hry. To dokazuje ve 25. minutě, kdy se po chybě Jakuba Janíka ujímá vedení. Kuba nezvládl odkopnout poskakující míč, ke kterému se dostává soupeř. Z místa pokutového kopu nedává Tondovi v brance žádnou šanci.

Ještě jsme se nestihli otřepat z předchozí situace a hosté už to opět zkouší. Proti střele z vápna se musí vytáhnout Tonda Dvořák pohotovým zákrokem.

Akcie Benfiky stoupají ve 37. minutě. Po neproměněné šanci hostů, kdy jdou v přečíslení dva na jednoho, se míč dostává na druhou stranu hrací plochy. Ondra Čermák posílá z levé strany centr před branku. Tam se k němu dostane hráč Vrbovce, ale k velké radosti publika neposílá míč do zámezí, nýbrž za záda svého gólmana. Ondra za odměnu fasuje žlutou kartu. Nikdo z okolostojících fans si žádného zákroku nevšiml, takže asi řeči.

Od branky na 1:1 se hra vyrovnává, do poločasu už se žádná větší šance neurodí ani na jedné straně. Do statistik se tak zapisuje jen Tomáš Řeřucha. Na půlící čáře hraje skluzem. Netrefí však balón, ale vedle stojícího soupeře. Nemůže následovat nic jiného než nešťastná žlutá karta.

Do druhého poločasu nastupujeme s čerstvými posilami. Pavel Picmous a Roman Komenda nahrazují Reného Poláška s Mirkem Svobodou.

Začátkem druhého dějství je opět u otěží Vrbovec. V 51. minutě mává Jirka Moravec v roli postranního ofsajd jako zběsilý, ale hlavní arbitr nevidí – prohráváme 1:2.

V 54. se jako přesný střelec prezentuje Tonda Dvořák. Po faulu na jeho osobu stoupá a bez uzardění z první trefuje balonem viníka. Sudí to hraje na remízu a žlutou barvu ukazuje oběma účastníkům.
Následují dvě slibné šance domácích. Pavel Picmous posílá na Martina Janyšku, jenž prodlužuje na Čermáka. Ondřej posílá míč metr od brankové konstrukce. Po chvilce se Ondra ocitá v úniku po levé straně. Ohlíží se po spoluhráčích, ti se však nacházejí kolem půlící čáry. Bere tak zodpovědnost okamžiku na svá bedra. Obejde jednoho z beků, napřáhne a sleduje, jak míč končí v náruči gólmana.

Domácí se snaží udělat něco s vývojem utkání. Tomáš Řeřucha se vydává na hrot, podpořit útočnou fázi. Při přechodu vynecháváme zálohu a hrajeme na dlouhé nakopávané míče.

V 69. se opět připomínají hosté střelou z přímého kopu končící těsně nad brankou. Po odkopu se míč dostává k Tomáši Řeřuchovi. Dvakrát si ho postrčí, uběhne s ním cca 6 metrů a chviličku poté, co se dostane za hranici velkého vápna, přeruší pravidelný kmit jeho nohou soupeřova pravačka. Zatímco fanoušci svoji práci odvádí a na tribunách to vře, sudí mlčí. Opravdu je to tak. Tomáš šanci na reparát z minulého zápasu v Šatově nedostává.

Přichází tak doba nejvyšší nouze a trenér vytahuje eso z rukávu. Hřiště opouští Martin Janyška
a nastupuje sám kouč. Po příchodu na hřiště je vidět, že se nehodlá nechávat svazovat taktikou. Vidíme jej poletovat po celé ploše. Jen co rozehraje standardní situaci, vrací se k bránění, aby se vzápětí snažil získaný míč vyvézt až k pokutovému území Vrbovce.

Týmu na chvíli vleje čerstvou krev do žil, nadšení ale definitivně srazí minela ze 78. minuty. Kuba Janík s Tondou Dvořákem si dávají přednost tak dlouho, až jim míč vyfoukne hráč Vrbovce a pohodlně ho uklidí do sítě – 1:3.

Ve zbývajících deseti minutách se ještě snažíme něco vymyslet, ale jedná se spíš o křeč a hosté si výsledek v poklidu hlídají až do závěrečného hvizdu sudího.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply