0 - 1
Celkový čas

Report

K dohrávce odloženého utkání vyrazilo naše A mužstvo na hřiště suveréna letošního ročníku, do Zastávky u Brna. Předzápasový pohled na tabulku a počet vstřelených branek domácího týmu nevěstil pro naše mužstvo nic dobrého. Nicméně na druhou stranu Zastávka u nás na podzim vyhrála „jen“ 1:0.

Krásné středeční slunečné odpoledne přilákalo do tamního sportovního komplexu slušnou návštěvnost. Na zápas si našlo cestu cca 70 diváků. Podpořit naše kluky alespoň hlasivkami v nelehké bitvě přijelo i několik našich věrných fans, za což jim patří dík.

Byl to zápas plný očekávání a vzájemného čekání. Nejprve se čekalo na Vláďu Dvořáka, až doveze balony. Pak se čekalo na rozhodčí, než vylezou z kabiny. Nikdo ale v ten okamžik nemohl tušit, čeho budeme v následujících zhruba 2 hodinách svědky. Na hřišti se rozehrálo fotbalové absurdní drama se vším všudy.

Z našeho pohledu začalo vše jako z říše snů. Nenechali jsme je ani rozhořet a hned v první minutě jsme je sfoukli jako svíčku. To si našel po rohovém kopu míč v malém vápně Honza Holík a poslal hosty do vedení 0:1.

A co se potom dělo? To oko leckterého fotbalového fandy nevidělo. Domácí roztočili kolotoč. Šance střídala šanci. Nejdříve za Štěpánem zvonila levá tyč, když nebyl domácí borec schopen z půlmetrové vzdálenosti trefit odkrytou branku. O pár minut později pro změnu zvonily tyče obě dvě po střele zpoza vápna.

Fotbalové drama pokračovalo, když o další chvilku později vykopával míč z brankové čáry skluzem Honza Holík. Jak to stihl doběhnout? To dodnes domácí borci neví a nevěřícně kroutí hlavami.

Po tomhle všem už to jinak nešlo a museli jsme tam prostě vyhrát. Ještě v první půlce si naskočil na centrovaný míč Prokeš a nebezpečně hlavičkoval těsně nad branku.

Naši borci makali celý zápas naplno, zaskakovali jeden za druhého. Jeden jako druhý ze sebe na hřišti vydali úplně vše. Domácí územní i herní převaha se postupem času měnila na fotbalovou křeč. Paradoxně jsme to byli my, kdo měl ve druhé půlce více brankových příležitostí. Dokonce jsme vstřelili i branku, která ale nebyla kvůli ofsajdovému postavení uznána.

Po vydřených míčích se nám podařilo celkem třikrát vlétnout do rozhozené domácí obrany. Bohužel vlivem slabého zakončení se nám skóre nepodařilo navýšit. Nejprve slabě zakončoval Vybíral, po něm vystřídavší Čermák levou nohou a jako poslední v 89. minutě zakončil sprint přes celé hřiště odkopem na bránu Hlávka.

Rozhodčí, který v zápase rozdal snad 30 žlutých karet, ukončil zápas po 91 minutách hry a mohlo se jít slavit.

Bilance utkání: jeden gól; jedno přeskočené zábradlí u hřiště; píchlé kolo u auta; hádka s divákem, z kterého se vyklubal delegát utkání; hodně piv; několikeré vyřvané hlasivky; tři pokusy o infarkt a tři body v ceně zlata.

Všem 13 klukům, kteří zasáhli do zápasu, patří uznání za předvedený výkon. Herně a fotbalově kvalitnějšího soupeře zdolali týmovým výkonem, obětavostí a neskutečnou dřinou.

CO NAPSAL SOUPEŘ:

Za krásného slunečného počasí se ve středečním podvečeru dohrávalo utkání 16. kola I.B třídy sk. B mezi našimi borce a hostujícím týmem z Blížkovic. Utkání začalo podobně jako v minulém kole v Rajhradicích. Již ve 2. minutě se dostali naši chybou do vedení hosté brankou Holíka. Ve 13. minutě si dostali do další šance opět hosté, jejich střela ale skončila těsně nad. V 25. minutě utekl po levé straně hostujícím hráčům Kronek, který poslal přetažený centr na zadní tyč. K překvapení všech tento centr z úhlu na nikoho nemířil a skončil přímo na tyči. Ve 30. minutě mělo přijít vyrovnání z nohy Nešpůrka, který na dvakrát dorážel míč do branky, bohužel střela skončila dvakrát na tyči. Ve 36. minutě se uvolnil Nešpůrek, který střílel jeho střela mířila přímo do branky, na poslední chvíli se v brankovišti objevil hostující obránce, který míč z brankové čáry vykopává. Trenér Szypula nebyl s prvním půlkou utkání spokojený, proto udělal do druhého poločasu dvě změny, ze hřiště odešli Kadlčík a Pohl, tyto nahradili dlouhodobí rekonvalescenti Bohuslav s Maňáskem. Ve druhém poločase naši kluci nastřelili další tyčku. Nějaké šance se vytvořily na obou stranách, ale branka bohužel žádná nepadla. Dnes naši kluci nedokázali vstřelit branku. Na nastřelené tyče se nehraje. Blížkovice si odvážejí 3 body. V sobotu nás čekají Tuřany, takže se musíme pokusit o reparát a konečně zvítězit.

Comments are closed.