2 - 2
Celkový čas

Report

V sobotu, za krásného slunečného počasí, jsme odjížděli k soutěžnímu utkání do nedalekých Mikulovic. Na skvěle připraveném hřišti se odehrál zápas plný osobních soubojů. Do Mikulovic jsme sice jeli jako favorité, ale věděli jsme, jak se domácím na jaře daří (1-2-0), že jsou na vlně a kráčí krok za krokem za jistotou záchrany v soutěži.

Na úvod zápasu měli více ze hry domácí. Nám se nedařilo kombinovat a držet míč na našich kopačkách. Opět nás zlobila hlavně přechodová fáze. V 18. minutě, po rozehrání standardní situace, letěl centr na vzdálenější tyč naší svatyně. Obránci očekávali, že míč sebere gólman. To se bohužel nestalo a Motyčka, který byl v náběhu, z první Tondu v brance prostřelil.

Po inkasované brance se hra vyrovnala a my si začali vypracovávat gólové příležitosti. Dvakrát se před dobře chytajícího gólmana Elise vydal Filip Svoboda. Situace neřešil špatně, snažil se gólmana obstřelit, ale ten byl vždy včas na zemi. Poté Filip potáhl míč po pravé straně a naservíroval ho nestárnoucímu Martinu Pikolonovi. Tomu střela nesedla podle jeho představ a Elis opět chytl.

Ve 37. minutě využil svoji rychlost Honza Šíp. Šel dobře do šestnáctky, kde ho hráč Mikulovic fauloval. I když byl střet slyšet až do Rudlic, nebýt pomezního, tak jsme žádnou penaltu nekopali. Balón si postavil Martin Pikolon a s přehledem srovnal.

Druhý poločas jsme byli pánem na hřišti my. Domácí hrozili jen ze standardních situací, které měli setsakramentsky nebezpečné. Po jedné z nich šli opět do vedení. V 58. minutě Michal Samek kontroloval míč směřující do zámezí. Bohužel posledním, kdo s míčem přišel do kontaktu, byl náš hráč. Sudí tak k Michalovu údivu správně ukázal na roh. Exekutor přetáhl míč mírně za penaltu, kde neomylně našel prostor ovládaný Martinem Motyčkou. Ten se vyšplhal nahoru a poslal to Tondovi do protipohybu na vzdálenější tyč.

V 68. minutě šli Mikulovice za druhé napomenutí do deseti a my se po mírné rošádě v rozestavení hnali za vyrovnáním. Náš neustálý tlak při početní výhodě nakonec využil rychlonohý Mirek Svoboda. Po jedné přihrávce do ulice gólman Mikulovic Mirka nevystál, šel brzy na zem, čehož Mirek využil a střelou nahoru za tyč se nemýlil.

I když jsme byli po celý druhý poločas lepším týmem, mohli jsme odjíždět s prázdnou. V 87. minutě musel Tonda v brance vytáhnout velmi dobrý zákrok proti pumelenici Hudce ze standardní situace 25 metrů od branky.

S dělbou bodů tak nakonec mohly být spokojeny oba tábory. Škoda, že ke kvalitě utkání příliš nepřispěl hlavní sudí, který si v sobotu vybral slabší den. Nepodchytil úvod utkání, kdy měl ukázat, že on je pán na hřišti a do sedmé minuty rozdat na každé straně po jedné žluté kartě. Ty neudělil a hra se mu zbytečně dostala do fáze, kdy spíš bylo lepší, aby si hráči pískali sami. Ke cti mu budiž, že své nepřesnosti rozdělil spravedlivě na obě strany.

Místo zápasu

hřiště Mikulovice
Mikulovice 215, 671 33 Mikulovice, Česko

Leave A Reply