8 - 1
Celkový čas

Report

Taktický tah Micmanic s přesunem utkání na sobotní odpoledne (souběžný zápas „A“ týmu v Mikulovicích) vyšel na jedničku. Tradičně slabší účast na sobotní utkání byla podpořena zdravotními komplikacemi. Na srazu ve dvě odpoledne se tak žhavily telefonní linky a sháněl každý, kdo jen ví, jak vypadají kopačky.

„A“ tým při nepřítomnosti Martina Bauera a zranění Jana Holíka sáhl pro stopera do rezervy. Jedním tahem tak Benfika přišla o trenéra, kapitána, nejlepšího střelce a jednoho z nejlepších hráčů – Martina Hlávku. Nejzkušenější player Renda Polášek byl před Martinovým odjezdem vybaven potřebnými dokumenty, radami a kufříkem poslední záchrany. Po cestě ještě probíhaly několikeré zoufalé pokusy o posílení, jen Toník Šrámek měl na pět zmeškaných hovorů.

Náladu nám zvedl uvítací výbor domácích. První nám mával správce hřiště posazený na malotraktoru, který ladil trávník hrací plochy, aby ho v závěsu doplnil místní šenk nabízející chlazeného lahváče Kozla za lidových dvacet.

Zkušené harcovníky z našeho osiřelého kádru nemohla zaskočit ani velikost kabiny, vhodná tak pro tým plážových volejbalistek na dietě. Zatímco v kouče se proměnil Renda Polášek, role vedoucího mužstva se ujal Milan Komenda st.. Nahlásil sudímu, že se v Blížkovicích sází brambory, takže nemáme nikoho na lajnu a vyrazil se nervovat na střídačku.

Ale pojďme k tomu hlavnímu co nás čekalo, k fotbalu. Vzhledem k pouhé desítce hráčů na naší straně Renda naordinoval prešovský beton.

K první nebezpečnější střele pouštíme domácí již ve 4. minutě. Útočník domácích pálí z okolí značky pokutového kopu, Sláva v brance vyráží na roh. O chvíli později o sobě dávají poprvé a na dlouho naposledy vědět i naše barvy. Milan Komenda na půlce odzbrojí domácího borce a potáhne před vápno. Nahrávka na Lukáše Samka, který pouští na Picmouse. Pavel nečeká a zakončuje, gólman je však na svém místě.

Přes několik šancí Micmanic dokážeme vzdorovat až do 16. minuty. V té Renda nezkrotí balón na půlce a přes naši obranu se převalí vlna červených. Sláva dobře vybíhá, ale k vyraženému míči mají blíže domácí, kteří pohodlně uklízejí do prázdné kasy.

Sotva jsme rozehráli, už jsme zase pod tlakem. Od rohového praporku posílá hráč Micmanic k brance. Tam na něj číhá útočník hlídaný naším bekem. Důraznější je domácí a mi prohráváme 0:2.

Krátkou propagační ukázku si na 27. minutu naplánoval Milan Komenda. Na půlce se dostává k míči, obejde tři hráče soupeře a ve vápně posílá na Picmouse. Jeho střela končí metr od pravé tyčky. O dvě minuty později se pokouší podobně prosadit Milan Moravec. Po dlouhé přihrávce si přilepil míč na kopačky a peláší směr branka. Jeho výlet končí na zemi, ale píšťalka sudího mlčí.

Z následujícího protiútoku zvyšují domácí na 0:3. Útočník se skopl s povyběhnutým Slávou. Ten upadl, útočník zůstal stát a posílá do prázdné branky.

Inkasovaná branka náš tým probouzí. Asi dostaneme hodně, ale přestáváme jen bránit a začínáme tvořit. Škoda že spíše individuálně. První příležitost přichází ve 41. minutě. Zahráváme první roh v zápase. Renda nachází Lukáše Samka, jehož hlavička končí půl metru nad brankou.

Domácí využívají naší snahy a do poločasu navyšují na 5:0. Nejdříve se Sláva dostane k míči o vteřinku později, druhému gólu pomůže slabý důraz Honzi Dancingera před brankou. Nahrávka prochází podél brankové čáry až na druhou tyč, kde s prstem v nose Micmanice zakončí.

O přestávce zůstáváme na hřišti, povalujeme se na sluníčku a počítáme kolik jich chybí do desítky.

Začátkem druhé půle si Renda hraje na gólmana. Naštěstí nebylo jeho rozpažených rukou zapotřebí, balón končí na tyči. Po rozehrání se díky dvěma faulům přibližujeme na dostřel soupeřově kleci. Nakonec zakončuje z malého vápna Lukáš Samek. Brankář se jen stihl podívat kam mu ho poslal. Čestný úspěch máme za sebou.

Neradujeme se však dlouho. Micmanice si nahrávají zleva do prava a zpět. Jako zakončení tentokráte volí hlavičku – 1:6.

V 63. se do šance dostává Roman Komenda. Metr před brankovou čarou se s gólmanem domácích dívají z očí do očí. Souboj nervů nakonec vyhrává gólman.

67. minuta a další posun k desítce. Na centr od praporku si vyskočí domácí. Hlavička směřuje metr před brankou do země, ale ještě se odráží …

O zápis do statistik si v 80. minutě říká i Kamil Svoboda. Při úniku domácího útočníka zatáhne za záchrannou brzdu. Odměna má červenou barvu a domácí fanoušci se dožadují penalty, na jejiž exekuci se již vydal gólman Micmanic. Procházka to však byla zbytečná, faul byl těsně před vápnem.

Sám Kamil hodnotil situaci takto: „Vůbec nemám tucha jestli byl ve vápně. Ani jsem nad tím nepřemýšlel. Ten chlap si ze mě dělal celej zápas zadek. Tudle mě poslal na párek, druhdy na mě vytáhl housle. Když jsem viděl že mi utíká, soustředil jsem se jen na správný moment kdy mu poděkovat.“

Penalta se nakonec kopala až v 87. minutě, po kontaktu Slávy s osamoceným soupeřem. Tu červení proměňují a stanovují tak konečné skóre na 1:8.

Leave A Reply