0 - 3
Celkový čas

Report

Autobus, vypravený vedením TJ Sokol pro hráče a fanoušky k dalšímu zápasu jarní části do Moutnic, v režii lodivoda Mirka Plehy, odjížděl s celým osazenstvem přesně ve stanovený čas od domácího stánku. Cestou byl v autobuse klid před bouří. Někdo odpočíval ve spánku, někdo se kochal krajinou, úzká skupinka fanoušků se za drobného přispění šamrolí a ohnivé vody chystala na fandění a někomu bylo špatně.

Po příjezdu do Moutnic naši ultras se závistivým pohledem obhlédli místní zázemí. To se skládalo z prostorné občerstvovny a kabin, s na tuto soutěž luxusními záchody, kde dokonce tekla teplá voda a byly přichystány i papírové utěráky. Střecha pohostinství byla ze strany k pažitu protažena, takže v případě nepříznivého počasí chránila přihlížející fanoušky. Na druhé straně objektu se nacházelo zděné pódium s tanečním parketem. Po prohlídce se vydali otestovat nabízenou brněnskou jedenáctku.

Zahájení utkání

Do Moutnice jsme odjížděli s cílem neprohrát, aby se nám domácí nepřiblížili na dva body a tím pádem jsme nespadli do záchranářských bojů.

Fotbal se hrál v chladném počasí za velkého větru, proto se kluci snažili kombinovat hlavně po zemi, z čehož si vytvářeli šance. Domácí se naopak vydali cestou nakopávaných balónů za naší dobře organizovanou obranu. K nelibosti slušného počtu domácích fanoušků skóre otevřel ve 14. minutě náš tým. Pepa Částek pronikl od lajny do středu hřiště a svůj slalom zakončil střelou levou nohou, která skončila angličákem v bráně domácích – 1:0.

Ve 41. minut navýšil skóre Mirek Svoboda, a to po suprovém náběhu z hloubky hřiště na zcela výjimečný dlouhý balón za obranu soupeře. Vyběhnutého gólmana obešel a míč poslal do prázdné svatyně na 2:0. První poločas mohl být výsledkově daleko lepší, kdyby proměnil svojí loženku Martin Bauer a hlavička Tomáše Prokeše po rohovém kopu letěla o malý kousek víc vlevo.

Vzdušná převaha Pepíka Částka

V druhém poločase se hra, po našem ubrání v nátlakové hře, vyrovnala. I to však stačilo, aby v 63. minutě, po skvěle odvedené práci Milana Popelky, jenž nešel do kombinace, protože věděl že je v ofsajdu, udeřil Martin Bauer. Balón doběhl a dál se řítil sám na brankáře Moutnic, kterého obstřelil a zvýšil vedení modro-bílých na 3:0. V 79. minutě se osmělili domácí. Tři metry před Štěpánem vypálili míč nahoru a Štěpán musel vytáhnout reflexní zákrok rukou, takový hokejový semafor. Před blížícím se koncem zápasu a očekávaným náporem domácích to byl velice důležitý zákrok. Domácí měli ještě jednu šanci v samém konci zápasu, šlo o obdobnou situaci z které zahrozil v první půlce Tomáš Prokeš, když hlavička domácího hráče po rohovém kopu skončila těsně nad naší svatyni. Poté hned rozhodčí ukončil zápas a my odvezli, podle mě, nejdůležitější body v sezóně. Cesta zpátky domů tak byla veselá a všichni si ji užili.

Fotogalerie k zápasu na RAJCE.NET.

Leave A Reply