2 - 4
Celkový čas

Report

K sobotnímu utkání jsme cestovali na půdu posledního týmu tabulky TJ Baník Zbýšov. Hráči byli upozorněni že je i přesto nečeká lehké utkání, což se hned v úvodu potvrdilo. Domácí se dostali do vedení již v páté minutě. Od desáté minuty jsme pak převzali iniciativu a bylo jen otázkou času než se některá šance ujme.

Na časomíře svítila 28. minuta, když na propadlý centr z pravé strany číhal na zadní tyči Jan Dancinger. Ten propálil vše co mu stálo v cestě a srovnal na 1:1. Střelce naší úvodní branky musel pro zranění ve 38. minutě nahradit střídající  Jakub Velčický. Ten se na hrací ploše neohřál ani dvě minuty, když po technické střele z úhlu poslal náš tým do vedení 2:1.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že se pokusíme rychle navýšit náskok , což se hráčům povedlo hned v 50. minutě. Hlavičku přesně umístil Tomáš Prokeš.

Zdálo se, že budeme utkání v pohodě kontrolovat. Místo toho jsme však začali kupit chyby, které naštěstí soupeř nevyužil. Naopak, v 76. minutě zahrál soupeř ve svém vápně rukou, následně nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Martin Pikolon. Za pohodlného náskoku 4:1 se nakonec přecijen chvíli radoval i soupeř, který dokázal využít jedné z našich nepřesných přihrávek.

CO NAPSAL SOUPEŘ:

Proti jednomu z adeptů na postup nastoupil Baník bez bázně a hany. A druhá minuta ukázala, že jako jehňátka před porážkou se nemusíme chovat. Ve 2.min. spalujeme obrovskou suprovku. Ovšem hned ve 4. min. se už radujeme. Stal se hotový zázrak. Goliáš (Blížkovice) inkasuje od Davida (Baník). Po nádherné kombinaci přes Bareše, pálí Nekuža pouze do padajícího gólmana, ale dobíhající Fejta nekompromisně pod břevno – 1:0. Šok pro nás, ale i pro hosty. Blížkovice zaply a výsledkem byla nastřelená tyč. Ve 13.min. se pokusil soupeř obstřelit technicky naší svatyni, balon těsně minul vingl. Ovšem očekáváná totální ofenzíva ze strany hostí, nabyla vůbec znát. Očekávaný tlak se nedostavil ani náhodou. Ve 20.min. vypadává míč Galetkovi z rukou, Sedlák zaskočil a poslal míč do bezpečí. Až ve 25. min. se hosté ukázali. Po centru do vápna prosvištěl balon přes celé naše vápno a úplně volný borec, bez přípravy, z voleje – 1:1. A ve 27.min. mohlo být hůř. Znovu se dostávají Blížkovice do vápna. Následuje bomba, ale Galetka ukázal jeden ze svých fantastických zákroků a v poslední chvíli vytahuje loženku ven do pole. Z vyrovnávní soupeře se naši nepoučili. Mysleli si, že se už nemusí snažit, že stačí být pasivní. A to se jím krutě vymstilo. Ve 40.minutě soupeř vlétl do naše nesoustředěné obrany jako nůž máslem a nedal Galetkovi šanci – 1:2.

Do druhé půle naskočil Kozel P., odešel Sedlák. A úvod je opakem půle první. Totiž, hned ve 46.min. musíme řešit ošemetnou situaci. Naštěstí, hostující forvard nedosáhl v malém vápně na balon, naše defenzíva ho uklidila do bezpečí. Hosté jsou jasně lepší. Zatlačili nás do hluboké defenzívy a my se jen bráníme. Je jen otázka času, kdy inkasujem. Stalo se tak v 62. min. Soupeř zakončuje centr učebnicovou rybičkou – 1:3. Úpřimně, dalo se to čekat. Byla to vlastně taková daň za naší pasivitu. V 55.min. staronový hráč Baníku, Záděra, vystřídal kulhajícího Fejtu. Hra se ale nemění. Kluci ne a ne se vymanit z tlaku. Až po dlouhých ustrašených minutách vystřelil Marek Nekuža. A byla to bomba parádní. Brankář s ní měl co dělat. V těchto partiích je však soupeř jednoznačně lepší. Přehrává nás hlavně ve středu pole. Jejich obrana pak není tak přetížená. A hosté nás nešetří. V 74.min. z přísně nařízené penalty – 1:4.  A je po nadějích i po fotbale. Trošku nás potěšila pohledná akce ze 76. min. Nekuža předvedl jeden ze svých parádních kousků, zbavil se celé obrany, nahrál nezištně na Bareše a Adam podél brankáře – 2:4. Kluci, tak takové akce jsou balzámem na rozbolavěné duši fotbalového fanouška Baníku. V 79.minutě u nás stáli všichni fotbaloví svatí. Lob vyslaný tak z 10 metrů, naštěstí, minul horní břevno o chlup. Skórovat jsme mohli, světe div se, i my. V 80.min. Střídal Eliáš. Hřiště opustil Kozel R. A právě Jirka Eliáš spaluje super, super, super tutovku. Marek Nekuža (podle mého, s Barvířem, nejlepší hráči Baníku)  udělal z obrany klub důchodců, obešel, co se dalo a ideálně naservíroval Eliášovi loženku ne, na stříbrném podnosem, ale na zlatém!! Jirkovu pumelici gólman z 5 metrů vykryl. Baníku pak nezbývalo, než vše vrhnout do útoku. Avšak hosté v poklidu zápas dohráli.

 

Comments are closed.