3 - 1
Celkový čas

Report

Benfika zahajovala sezonu 2018/19 na domácím hřišti proti neoblíbenému soupeři z Vrbovce. Bilance 1-1-4, loňské skóre 1:9 a avizovaná absence Martina Hlávky a Milana Komendy fanouškům nedávaly příliš dobrý pocit.

Začátek zápasu se odehrává spíše na středu hřiště, soupeři se ve slunečném počasí dostávají do tempa pozvolněji. Budíček pro oba mančafty nastává v minutě desáté. Dlouhý centr mezi nabíhajícího Ondru Čermáka a gólmana Vrbovce ukořistí náš útočník. Brankáři nezbývá, než si pomoci nedovoleně. Sudí správně ukazuje na značku pokutového kopu. Odpovědnost na sebe bere Jan Dancinger a po tříkrokém rozběhu rozvlní síť soupeřovi branky.

V šestnácté minutě mají první velkou šanci hosté. Roman Komenda prohrává souboj na půlce, soupeřův hráč prochází na vápno z nějž vysílá jedovatou střelu. Štěpán zasahovat nemusí, míč míjí pravou tyčku. O chvíli později se hosté dostávají do šance opět. Po autovém vhazování posouvají míč na protější roh malého vápna, ale jejich zakončení je nedůrazné a opět nepřesné.

20. minuta přináší šanci našich. Bek soupeře přehlédne Ondru Čermáka před vápnem a nahrává z půle zpět. Ondřej se zmocní míče, chvíli jej podrží, než doběhne Jan Dancinger. Ten po přihrávce zakončuje do náruče gólmana.

Ve 24. se vyznamenává Štěpán v brance. Přímí kop od levé autové čáry vytahuje konečky prstů nad branku.

Po nepovedeném rohu hostí a jejich opět katastrofální nahrávce z půli hřiště dozadu, je u míče dvojice Ondra Čermák, Lukáš Štefan. Ondřejova střela ani následný pokus Lukáše se neujímají. Ve 28. nás soupeř opět vybízí ke skórování. Pomalé přihrávky na gólmana se zmocňuje Jan Dancinger, ale špatně míří.

Střelecká nemohoucnost není jen problémem modro-bílých.  Ve 29. a následně 37. přestřelují z malého vápna hosté.

Těsně před přestávkou se dostávají ke slovu opět naši. Nejprve kopeme přímí kop ze vzdálenosti pěti metrů před vápnem po faulu na Tomáše Řeřuchu. Míč se odráží ode zdi, ale ani repete si nenachází cestu a končí v autu. Po chvilce se opět dostáváme k přímému kopu. Martin Janyška si krásně naběhl k pravé tyčce, brankář vyráží. Odražený balon posílá Honza Dancinger do náručí gólmana. Hosté ještě zahrozí z rychlého protiútoku – opět nepřesně.

Po příchodu z kabin nás ve 48. minutě uklidňuje Tomáš Řeřucha. Z pravé strany malého vápna se prosazuje nadvakrát.

V 53. se zdá, že je o osudu utkání rozhodnuto definitivně. Martin Hlávka, jenž chvílí předtím střídá Lukáše Samka, proniká od rohového praporku podél čáry do výsostného území hostujícího gólmana. Tam, na žádost Vrbovce, kontroluje kvalitu pažitu z nepřiměřené blízkosti. Sudí píská a ke značce desítky se blíží Pavel Picmous. Nevolí prudkou střelu, ale proti gólmanovi, který se v tu dobu povaluje u druhé tyčky, to stačí – 3:0.

Hosté se hned po rozehrávce dostávají před naši svatyni. Tři rychlé přihrávky a seřízená mířidla znamenají korekci stavu na 3:1. Po zaspání pomezního reklamují domácí fanoušci ofside, samozřejmě bezvýsledně.

V 62. minutě může Vrbovec snížit na rozdíl jediné branky. Soupeřův útočník vystihl přihrávku Kamila Svobody a šel sám na branku, již překonaného Štěpána uklidňuje zvuk odrazu mičudy od břevna.

Následný výkop končí na kopačkách hostí. Ti se rychlým průnikem po pravé straně a nahrávkou k penaltě dostávají do šance, již ukončuje zdvižený praporek pro ofside. Předchozí omyl, po němž padl gól, pomezní napravuje a i když se to pochopitelně hostům nelíbí, dá se říct, že bylo spravedlnosti učiněno zadost.

Odmávaný ofside Vrbovec nabudí a vrhají se do jednoho útoku za druhým. Dalších 10-15 minut mají jednoznačně více ze hry a několik výstavních šancí. Hned v 66. minutě se, po krásné přihrávce od rohového praporku přesně na hlavu, chystá zakončovat hráč postavený 2 metry od branky. Nakonec ho však předbíhá Milan Moravec a uklízí nad branku.

Závar před naší brankou v 75. minutě pak končí po několika přihrávkách ve vápně, když hosté prováhají správný čas ke střele. Poslední pokus o korekci stavu pak likviduje Štěpán Dancinger. Na krásnou střelu z rohu vápna byl připravený a vyráží ji.

Zbytek utkání už se jen dohrává.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply