3 - 1
Celkový čas

Report

V prvním zápase sezony jsme se utkali na domácím trávníku s nováčkem soutěže Lokomotivou Brno – Horní Heršpice. Nováčka přijela podpořit i velká skupina fanoušků.

Do vedení jsme šli ve třetí minutě po faulu na čerstvou posilu – Milana Popelku. Nařízené penalty se ujal Tomáš Prokeš a s přehledem proměnil. Po vstřelení branky se naše hra vytratila, byli jsme laxní v osobních soubojích, nedokázali jsme si třikrát po sobě nahrát ani získat žádný odražený balón. I díky tomu soupeř zahrával ve 14. minutě po faulu na hostující hráče v šestnáctce pokutový kop, který zlikvidoval navrátilec Lukáš Kavan. Myslel jsem si, že to naše hráče nakopne, ale ne. Nadále jsme pokračovali v naivním pojetí hry. Ve 39. minutě jsem byl nucen střídat již podruhé v zápase, když se zranil to té doby dobře hrající Milan Popelka.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se musíme zlepšit v osobních soubojích a přidat na agresivitě, místo skákání kolem soupeře jak baletky. Fotbal jsme však začali hrát až od 65. minuty. Právě v ní, po hrubé chybě našeho hráče, který prohrál hlavičkový souboj, soupeř vyrovnal. K míči se dostal jeden z číhajících protihráčů a pěkně akrobaticky zakončil. Ze zlepšené hry jsme do konce zápasu dokázali vytěžit dva góly. Do vedení nás poslal v 72. minutě krásnou hlavou Tomáš Prokeš (jeho druhý gól v zápase) a uklidňující tečku dal zápasu v 81. minutě Martin Pikolon, když nekompromisně usměrnil míč k tyči.

Za nejlepšího hráče našeho týmu musím označit hned dva: Tomáš Prokeš, střelec dvou branek a Lukáš Kavan nejen za chycenou penaltu.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply