1 - 1
Celkový čas

Report

Netradičně v sobotu ráno v osm hodin jsme vyjeli směr Brno k utkání 21. kola proti Kohoutovicím. Vzhledem k předchozímu nevydařenému zápasu s posledními Jezeřany na domácí půdě (0:2) jsme měli co napravovat. Na Tatranu nás přivítalo krásné počasí a početná skupina domácích fanoušků.

Do zápasu jsme nastoupili s neobvykle pozměněnou sestavou. Ta byla z části vynucena a z části plánována. Kluci šli do utkání s pokorou a respektem k soupeři, což byl velký rozdíl oproti předešlému zápasů.

První poločas jsme byli lepší v pohybu i osobních soubojích, opět nám však nevycházela předfinálová fáze, čehož využíval soupeř hrozící z protiútoků. Ty byly hodně nebezpečné a v 16. minutě se po jednom takovém prosadil hlavou zkušený čtyřicetiletý Luděk Koubek. Na situaci reagovala naše střídačka stáhnutím Honzy Šípa z útoku na zálohu namísto Mirka Svobody. Vyrovnat se nám podařilo v 31. minutě, kdy nevypustil ztracený balón u rohového praporku Martin Bauer. Po nepovedené kličce kohouvickému obránci se míč odrazil k Janu Šípovi, který centrem na zadní tyč našel dobře naběhnutého Pepíka Částka. Ten nedal hlavou do protipohybu mladému Rabušicovi v brance domácích šanci, čímž rozveselil naše fanoušky na tribuně, kterých i přes nepříznivý termín přijelo značné množství. Do konce poločasu se už nic závažného nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

P1110355

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že po vývoji z první půle zkusíme z kohoutovického ďolíčku odvézt všechny body. Do vyloučení Tomáše Řeřuchy se i rodily náznaky šancí. Ale v 59. minutě přišlo vyloučení, které nemá smysl hodnotit (nepublikovatelné slovo vůči jednomu z protihráčů) a my tak museli začít bránit výsledek 1:1. Kohoutovice si začaly vytvářet tlak, ale bohužel pro ně jen po naši šestnáctku. Modro-bílí se dostali i v deseti do dvou brankových příležitostí. V jedné selhal Mirek Svoboda, kdy po pěkné narážečce s Milanem Popelkou byl před Rabušicem sám. Do střely mu však skočil kohoutovický obránce a zblokoval ji. V druhé se po rohovém kopu nejlépe orientoval Jan Šíp, jehož hlavička skončila těsně nad břevnem domácí svatyně.

V samotném závěru utkání byli naši hráči dvakrát delší dobu ošetřováni, což se přirozeně nelíbilo hlavně domácím fanouškům, kteří toužili po třech bodech. Rozhodčí se rozhodl utkání prodloužit o celých 5 minut. Vzhledem k nervozitě jež na hřišti panovala a po nešťastném faulu na brankáře Štěpána Dancingera utkání ihned po rozehrání rozumně ukončil. Do hry se tak už nedostal Jan Dancinger, jehož avizované střídání hlavní arbitr s klidem ignoroval.

Finále utkání bylo dost vyhrocené

Nutno dodat, že remíza byla v tomto utkání pro oba celky zcela zasloužená.

Fotogalerie k zápasu na RAJCE.NET.

Leave A Reply