3 - 2
Celkový čas

Report

Újezd u Brna dorazil k sobotnímu utkání notně omlazen. Z loňské sestavy se představilo pouze 5 hráčů. Bylo tak otázkou s jakou hrou na nás vyrukují.

Hned po zahájení zápasu se nad námi mohla začít stahovat mračna. Ve 2. minutě se hosté dostávají k přímému kopu od postranní čáry někde na úrovni vápna. Vybíhající Tonda Dvořák se k míči neprobojuje včas a tak mají unikátní příležitost dva hráči Újezdu. Naštěstí pro naše barvy jsou ze vzniklé situace vyjevenější než fanoušci. Od jednoho z nich se odráží balón ke kopačkám druhého, pro nějž není nic jednoduššího, než ze vzdálenosti půl metru před brankou míč uklidit do sítě. Radost mu ale nemá vydržet dlouho. Zdvižený praporek pomezního potvrzuje domněnky fanoušků – díky teči spoluhráče jde o ofsajd.

Co se týče atraktivnosti hry obou soupeřů, jedná se o labutí píseň. Až do 42. minuty se hraje bez nápadů a šancí.

S přimhouřením obou očí by se dalo říct, že se dvakrát do náznaku dostává Filip Svoboda. V osmnácté minutě se ocitá osamocen před svatyní soupeře, ale jednak je jeho střela hodně nepřesná, navíc pomezní mává ofsajd. Druhou šanci pohřbívá již v zárodku. Gólman hostů špatně vybíhá pro míč k lajně, ale Filip, který se jej zmocňuje, ihned kazí nepřesnou přihrávkou.

Hosté se připomínají ve 42. minutě. Nízká rozehrávka Martina Bauera přes útočníka na velkém vápně končí na jeho hlavě a od ní putuje přes povyběhlého Tondu Dvořáka metr od branky.

Těsně před odchodem do kabin uniká po pravé straně střídající Mirek Svoboda. Střela z velké vzdálenosti, jejíž razanci neprospívá, že jde po zemi, míjí gólmana a směřuje na tyč. Od té se odráží za brankovou čáru. 1:0.

Do druhého poločasu vstupujeme jako vyměnění. Jedna vlna za druhou se řítí na branku Újezdu. Chybý ale finální přihrávka a střela.

V 50. minutě posílá hosty do útoku dlouhým výkopem gólman. Tonda Dvořák si na míč šáhne, ale nezastaví jej. Kopačák však nemá dostatečnou rychlost a zastavuje se před brankovou čarou.

Od této chvíle se přesouvá aktivita na kopačky soupeře.

V 56. zakončuje Martin Pikolon po nahrávce Ládi Vybírala, gólman je na svém místě. O pět minut později je za faul na Pikolona odpískána penalta. Exekutorem se stává Radek Hochman. Gólman Újezdu vystihuje směr, na střelu sahá, ale díky razanci jež jí Radek udělil se můžeme radovat. 2:0.

O dvě minuty později se 169 fandům v ochozech zdá zápas rozhodnutý. Mirek Svoboda táhne míč od půle až k rohovému praporku, odkud nachází dobře postaveného Martina Pikolona. Ten se hlavičkou k pravé tyči zapisuje mezi střelce.

I přes stav zápasu se hosté nevzdávají, stále mají víc ze hry. V 73. minutě jdou sami ve dvou na gólmana. Tonda první střelu vyráží nohou po skvělé práci reflexů, dorážka směřuje mimo branku. Za dvě minuty, po rychlém nákopu, se dostává hostující útočník do úniku. Míč končí opět mimo zařízení.

V 77. minutě se připomínají modro-bílí. Laďa Vybíral potahuje k bráně, přenechává Martinu Pikolonovi, ale po kontaktu s gólmanem končí míč v boční síti.

Na 3:1 soupeř snižuje po zaváhání obrany v 83. minutě. Všichni beci zůstávají při domnělém ofsajdu stát, hosté si mohou dělat co chtějí a rádi toho využívají.

K další nemilé komplikaci při cestě za body dochází v 87. minutě. Na půlce startuje po balónu útočník protivníka, proti němu z branky vyráží Tonda. Hráč Újezdu je u balónu o vteřinku dřív a Tondovi tak nezbývá, než proti střele zareagovat. Pokus skvělým zákrokem likviduje, bohužel je v tu chvíli těsně za hranicí vápna. Sudí tak správně vytahuje červenou kartu.

Rukavice nasazuje a do branky se staví bek Radek Vybíral. Tak jak mají hráči Újezdu celý zápas problém trefit branku, tentokrát jim sedne míč optimálně. Exekutor obstřeluje pětičlenou zeď a ať se Radek v brance natahuje jak chce, k míči mu chybí nejméně metr. 3:2

Zbývajících pět minut je snad delších než celý nepovedený první poločas. Najednou se nám nedaří podržet míč, místo toho jej co nejdříve odevzdáváme hostím. Naštěstí ani oni si již nevytvoří žádnou příležitost a tak po hvizdu hlavního sudího můžeme slavit zisk prvních bodů v sezoně.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply