1 - 2
Celkový čas

Report

Na první venkovní utkání po jarním postupu ze IV. třídy naše Benfika zavítala na pažit do vzdálené Čule (Slup). Utkání hrané na zvlněném a vysoko střiženém (spíše nestřiženém) pažitu sledovala hrstka domácích fans, kterým silně konkurovala početná enkláva fanoušků z našeho City.

Posíleni domácím vítězstvím nad Prosimeřicemi v prvním hracím kole a s vědomím, že v roce 2015 ještě skvostná Benfika neztratila ani bod, vstoupila naše hvězdná squadra do utkání odhodlaně odvézt alespoň jeden bod.

Domácí do zápasu vtrhli a začali testovat naši obranu přihrávkami na rychlonohého útočníka. V koncovce se ale potýkali s nedůrazným či nepřesným zakončením. Naše mužstvo působilo v první půli odevzdaným dojmem, neběhalo a snadno ztrácelo balony na polovině hřiště. Pro hostujícího fanouška docela bolestný pohled. Naštěstí pro nás postupem času i domácí zapadli svým výkonem do šedi průměru. Mužstva tak po první půli odcházela do kabin za nerozhodného stavu a my si šli spravit chuť na pivo.

Do druhé poloviny nasadil El Commandante Martin Janyška na střed zálohy Milana Komendu, který nahradil nevýrazného Kamila Eberleho. Současně se ostatní borci hecli a začali konečně hrát fotbal a běhat. Domácím se plně vyrovnali a v některých okamžicích je i přehrávali.

Dařila se kombinace, bohužel ale chyběla finální přihrávka. Za zlepšený výkon v druhé půli jsme byli paradoxně potrestáni brankou domácího celku. Po faulu na polovině hřiště zahrávali domácí volný kop dlouhým nákopem do velkého vápna, kde chybně hlavičkoval El Capitane Renda Polášek – balon pouze přizvedl a ten zapadl za překvapeného Štěpána Dancingera.

Naše borce ale toto nedostalo do kolen a pokračovali ve zlepšeném výkonu. Odměna na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Přihrávka středem, míč se zamotal obránci mezi nohama. Mirek Svoboda vypíchl a už pelášil sám na gólmana. Ten vyběhnuvší jen bezmocně sledoval, jak ho Mirek obstřeluje k tyčce a bylo vyrovnáno.

Postupem času se na hřiště dostali i Radek Vybíral, Ondra Čermák a střelec historicky první branky Benficy ve třetí třídě, Jan Šulista Šula.

Právě střídající Ondra Čermák centrem/střelou ohrozil domácího brankáře cca 5 min před koncem utkání. Brankář s vypětím všech sil vytáhl centr/střelu na břevno. Od něj se balon odrazil zpátky do hry, odkud se ho snažil vykopnout domácí bek, naštěstí pro nás ale přitom nakopl Pepu Částka a mohli jsme se jít radovat – 1:2. Super důraz!

Jak to umíme snad jen my, mohli jsme hned minutu po vedoucí brance ihned inkasovat – naštěstí domácí střelec minul. Zbytek hrací doby jsme odehráli aktivně a daleko od naší brány.V utkání, kterému by za předvedené výkony obou mužstev slušela spíše remíza, jsme byli nakonec šťastnější my a brali jsme všechny tři body.

V příštím kole, podotýkám posvícenském, přivítáme na skvěle připravené Maracaná v derby utkání mužstvo Štítary „A“. Předehru vyhrocené bitvě zajistí utkání starších (na duchu jistě pořád mladých) pánů, který startuje ve 14:45.

1 komentář

  1. EL CORRESPONDIENTE chtěl bych podotknout že ta střela/centr nebyl ode mě ale od Lukáše Samka

Leave A Reply