8 - 1
Celkový čas

Report

Dnešní report z utkání Benfiky bude tak trošku netradiční. Náš stálý přispěvatel David Hájek je na dovolené, a tak se musíme spokojit s vyprávěním zúčastněných hráčů, plným heroických výkonů vypravěčů a chyb všech ostatních. K většímu přehledu nám nepomohl ani zápis o utkání. V Micmanicích se hraje bez časomíry a hodinky si zapoměl i hlavní sudí utkání. Přesné časy vstřelených branek tak sice neznáme, naštěstí bylo snadné si zapamatovat alespoň v jakém pořadí je týmy vsítily.

Již dlouho před samotným utkáním bylo zřejmé, že i přes loňské výhry 4:1 (doma) a 10:3 (venku) nás čeká složité utkání díky spoustě chybějících hráčů zakladní sestavy. Lavička měle být prázdná, ale do pole se počítalo s dostatkem a kvalitou hráčů.

Během nedělního dopoledne se ale situace zcela otočila. K dovolenkářům ( Jan Dancinger, Jakub Velčický, Lukáš Samek) a zraněnému Edovi Moravcovi se přidal Radim Hochman (záda) a narychlo povolaný Pavel Holub (při návratu z dovolené ztratil kontaktní čočky, jež nebyl schopen narychlo nahradit a bez nich podle vlastních slov nevidí ani hov..).

Kouč Martin Janyška tak žhavil telefonní linky po celých Blížkovicích, aby se odjelo v dostatečném počtu. Z několikatiletého odpočinku se vrátil Václav Dvořák a došlo i na poslední pohrobky bývalého dorostu. Lukáše Bloudíčka a Pavla Hochmana.

Zděšení ve tváři trenérské dvojice pak bylo vidět, když se ve stanovený čas odjezdu na schromaždišti před kabinami neobjevila dvojice Milan Komenda, Jan Šula. Naštestí se jednalo jen o neschopnost přečíst si v kolik se jede. Po rychlých telefonátech dorazili i dva opozdilci a v počtu deseti kusů se vyrazilo směr Micmanice.

I přes chybějícího hráče nastupovali naši borci na pažit s odhodláním bodovat. Taktika byla nastavena poměrně očekávaně. Při rozestavení 4 – 3 – 2 chtěla Benfika bránit domácí a hrozit z rychlých protiútoků.

Domácí, vědomi si své převahy, se do nás pustili zhurta. Jejich obrana však nepůsobila úplně jistým dojmem a naše rychlé výpady po dlouhých nakopávaných míčích jí činili značné problémy.

Prvního gólu se 60 přihlížejících diváků dočkalo kolem 20 minuty. Václav Dvořák minul skákající balón, ke kterému se dostal hráč domácích. Ten nedal Tondovi v brance šanci střelou do vinglu.

Na gól domácích odpověděl o chvíli později Milan Komenda. Na půlce se zmocnil balonu, z pěti domácích hráčů udělal statisty a po krásném obejití gólmana srovnal stav utkání.

Ale do kabin se za nerozhodného stavu nešlo. Micmanice převážili misku vah na svoji stranu po rohovém kopu. Centr od praporku směřoval na zadní tyč, kde z půl metru pohodlně zavěsily na 2:1.

Hned po nástupu do druhé půle nás Micmanice zchladily gólem a naše sny o bodovém zisku se začaly bortit. Ve strach o snesitelný výsledek se proměnily o nějakých pět minut později. Toníka v brance z metru nekompromisně prostřelil Milan Moravec, jenž chtěl míč odklidit do bezpečí. Po zápase jsme se dozvěděli že ho zradil terén.

Dál už se zápas vyvíjel jak se dalo čekat. Domácí povzbuzeni dosavadním průběhem nad ním převzali kontrolu a naše ekipa se snažila přežít do konce a nedostat deset. Vysvobodil je až hvizd hlavního sudího, který přizpůsobyl hrací dobu obrazu hry na hřišti.

Zmínit ještě musíme chycenou penaltu domácích. Tonda skvěle trefil směr prudké střely mířící půl metru od levé tyče v úrovní pasu a bravurně ji vyrazil.

Leave A Reply