0 - 1
Celkový čas

Report

V rámci třetího kola přivítalo naše mužstvo v derby zápase celek Štitar „A“. Utkání hrané na rozpálené Maracana v rámci posvícenskych oslav přilákalo do hlediště více jak sto fanoušků. Po dvou úvodních zápasech, ve kterých Benfika utrpěla dvě vydřena vítězství, se mezi domácími fans očekával další úspěch. Na posvícení se musí vyhrávat a nasázet co nejvíce branek.

Když v čase 16:30 hlavní sudí Peřinka zahájil utkání, nikdo z přítomných si nedokázal představit, jak významným aktérem celého mače bude tento nešťastník . Od začátku zápasu nastolil zvláštní metr, kterému nemohl rozumět ani on sám. Hosté vstoupili do zápasu o něco aktivněji a svým pohybem dělali celému našemu týmu značné problémy. Nutno přiznat, že jim to naší borci svým výkonem značně ulehčili. Někteří byli zřejmě fyzicky i duševně ještě na posvícenské zábavě.

Naštěstí fyzická kondice hostí nebyla na vysoké úrovni a postupem času také začali spíše chodit. Zápas tak po deseti minutách zapadl do šedi podprůměrnosti až nekoukatelnosti.

Druhá půle po vzoru předchozích dvou utkání přinesla výrazně zlepšeny výkon našeho mužstva. Kluci se probudili, začali běhat a zdůraznili hru. Kdyby zpřesnili i přihrávky, mohlo oko divákovo zaznamenat i náznak nějaké hezčí akce. Vrcholný výkon naše mužstvo předvedlo zhruba v polovině druhého poločasu, kdy se nám podařilo hosty uzamknout v jejich velkém vápně, vyloženou šanci jsme si ale nepřipravili.

Zápas tak spěl k nerozhodnemu výsledku. Proti tomu ale byl v 88. minutě hostující útočník, ke kterému se dostal balón na střed hřiště před vápno po nedůrazne hlavičce Kuby Janíka. Útočník si posunul míč ještě kousek a nevýraznou střelou ohrozil domácí branku. Buď balón skočil, změnil směr nebo se zalesklo slunce v očích Tondy Dvořáka v brance, výsledek byl pro nás katastrofou. Kopačák zapadl za tyčku a hosté odstartovali euforické oslavy.

Leave A Reply