4 - 0
Celkový čas

Report

Ve středu 12.9. jsme zajížděli k odloženému utkání do Znojma. Poprvé v historii naší účasti v I.B. třídě jsme se měli představit na hřišti FK Znojmo. Vzhledem k tomu, že se hrálo ve všední den, nám z pracovních důvodů chyběli Laďa Vybíral a Filip Svoboda.

Oproti běžným zvyklostem musel ve středu hřiště nastoupil vedle Tomáše Prokeše Pepík Částek, kterého na levé straně zálohy zastoupil Lukáš Samek. V útoku, po boku s nestárnoucím Martinem Pikolonem, pak bojoval Mirek Svoboda. V domácí brance nastoupil dle předpokladků blížkovský rodák Luboš Vítamvás.

Úvod utkání se odehrával převážně mezi oběma šestnáckami. Do první velké šance se dostal domácí hráč, který se ocitl zcela sám před Tondou Dvořákem. Ten vytáhl skvělý zákrok a udržel nerozhodný stav. Ve 26. minutě jsme po průniku do vápna střelou z úhlu poprvé inkasovali.

Inkasovaná branka nás neprobudila. Hráči Znojma byli i nadále aktivnější a zanedlouho jsme opět lovili ze sítě. Po naší pravé straně se prohnal další útok, který zakončil domácí útočník nechytatelnou střelou.

Naší jedinou příležitostí v první půlce byl pokus Mirka Svobody, který zneškodnil domácí brankář. Způsob, jakým jsme odehráli první poločas, by s bídou stačil na prostřední část tabulky okresního přeboru.

Do druhé půle jsme vtrhli jako vyměnění, neustále jsme byly aktivní a snažili se vytvořit nějakou příležitost. Bohužel naše akce končili ve finální přihrávce. Jedinou naši střelou byl pokus Radka Hochmana z přímého kopu, který skončil na břevně.

Následně domácí neproměnili pokutový kop, ovšem po otevření naší obrany ve snaze korigovat jsme inkasovali 2 branky, na konci zápasu tak na tabuli svítilo. Nutno dodat, že výsledek odpovídal průběhu utkání a nám nezbývá nic jiného, než bodovat v Tuřanech.

Soupeř napsal:

Získali jsme v domácím prostředí důležité 3 body. V tomto zápase jsme si vytvořili hodně brankových příležitostí. Rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší ale některé situace jsme špatně vyřešili. Hlavně v druhém poločasu jsme měli možnost hostující tým několikrát přečíslit. S vítezstvím 4:0 jsme spokojeni a doufáme, že toto vítězství potvrdíme v dalším domácím zápase v neděli proti Újezdu. Dnes se střelecky dařilo Martinu Vašíčkovi, který vstřelil dvě branky. Po neproměněné penaltě byl pro nás Vašounův gól na 3:0 důležitý. Jeden gol dal Peťa Németh po hezké nahrávce od Jirky Dufka. A čtvrtý gól dal Radek Pavlík po narážce s Milanem Samkem. Dnes se dá vyzdvihnout výkon celé obrany včetně našeho brankáře, který si připsal druhé čisté konto v této sezóně.

Leave A Reply