0 - 2
Celkový čas

Report

Před utkáním jsme nevěděli co od Pohořelic očekávat. Po loňské sezoně Pohořelice provedly rázné změny jak v hráčském kádru (příchod cca pěti hráčů z rozpadlých Hrušovan), tak i na postu trenéra (též z Hrušovan, kde zastával funkci hrajícího trenéra). Poslední změnou pak byla výměna střídaček pro hráče, kde si domácí osedlaly ty, které ještě loni půjčovali hostům.

Taktické pokyny byli strohé a jasné – hrát ze zabezpečené obrany, pokusit se zvítězit a vzhledem k očekávaným komplikacím se soupiskou do příštího utkání odjet bez červené karty.

V sestavě jsme byli nuceni z důvodu absencí některých hráčů udělat výraznější změny. Jakub Velčický stále není po zranění z utkání proti Kohoutovicím v pořádku, Martin Pikolon měl soukromé povinnosti a tak se po spoustě let v obraně  postavil na hrot k Filipu Svobodovi Radek Hochman.

Pohořelice měli v prvních dvaceti minutách herní převahu , kdy si vypracovali dvě velké šance ze standardních situacích. Z jedné hlavou trefily horní tyč naší branky. I přes tlak domácích jsme se však ujali ve 12. minutě vedení my. Pepík Částek po kombinaci s Filipem Svobodou zakončoval z 25 metrů a skákavá střela k údivu všech přítomných skončila ve svatyni domácích – 1:0.

Poté se hra vyrovnala a my začali zlobit především rychlými brejky. Jeden takový využil Filip Svoboda ve 38. minutě. Svojí rychlostí se dostal k nakopnutému balónu za obranu, zvolil tvrdou střelu na vzdálenější tyč a neminul – 2:0. Ve 44. minutě jsme se mohli radovat po třetí, ale teď už gólman Svatuška v samotném úniku na Filipa vyzrál a tak se za skóre 2:0 odcházelo do kabin.

V kabině jsme si něco řekli. Kluci mi udělali radost, protože se vše snažili do puntíku plnit. Hlavně byli upozorňování na výsledek 2:0, který je ve fotbale nevyzpytatelný. Druhý poločas se krom červené karty v 83. minutě na straně Pohořelic nic nestalo. I díky onomu vyloučení se domácí nedostali k závěrečnému tlaku. Domů jsme tak odjížděli s plným bodovým ziskem a po odehrání celého kola jsme se historicky poprvé usadili v čele tabulky 1.B třídy.

Místo zápasu

Hřiště Pohořelice
Sportovní 385, 691 23 Pohořelice, Česká republika

Leave A Reply