3 - 0
Celkový čas

Report

Po neúspěšné dohrávce ve Znojmě jsme v následujícím kole cestovali s početnou skupinou fanoušků do Tuřan. Oproti předešlému utkání došlo ke změnám v sestavě. K utkání nenastoupili Filip Svoboda a zraněný Honza Holík. Místo nich dostali šanci se předvést Radek Vybíral a v útoku Honza Dancinger. Kapitánem pro toto utkání byl Tomáš Prokeš.

Po předešlém nezdaru jsme do utkání vstoupili mnohem aktivněji a už na začátku jsme měli první větší šanci, ale střelu Laďě Vybírala skvěle vytěsnil domácí brankář. Další příležitost měl opět Laďa, kdy mu skvělou pozici uvnitř šestnáctky připravil Honza Dancinger, střela skončila těsně nad brankou.

Poté si začali vytvářet šance i domácí hráči. Dvakrát musela pomoci Tondovi Dvořákovi branková konstrukce. Následně jsme si připravili další šanci, kdy z rohového kopu Martin Bauer skvěle umístil svou střelu mimo brankáře, ale na brankové čáře odhlavičkoval na další roh obránce, takže poločas skončil bez branek.

V druhém poločase se hra uklidnila a hrálo se převážně ve středu pole. V 56. minutě jsme zahrávali standartní situaci ze slibné vzdálenosti. Bohužel v postavené zdi došlo ke strkanici mezi domácím hráčem a Tomášem Prokešem a rozhodčí velice necitlivě k překvapení všech ukázal našemu hráči červenou kartu. Od této chvíle začal rozhodčí ztrácet kontrolu nad utkáním.

O 6 minut později byl vyloučen po urážkách hlavního rozhodčího domácí hráč a opět se hrálo ve stejném počtu hráčů.

V 69. minutě jsme ztratili na vlastní polovině míč a po centru do pokutového území se hlavou prosadil domácí útočník – 0:1.

Další klíčový moment přišel v 74. minutě, kdy byl faulován Martin Bauer. Domácí hráč po faulu Martina štípnul do nohy a ten ihned oplácel. I tento moment rozhodčí posoudil červenou kartou pro našeho hráče.

I když nás bylo o hráče míň, byly jsme více než vyrovnaným soupeřem. Další červená karta pro našeho hráče přišel v 79. minutě. Michal Samek kontroloval míč do autu, kdy ho úmyslně dohrál domácí hráč. Michal poté vzal míč a trefil soupeře míčem do zad. Zákrok domácího hráče nebyl ani ohodnocen kartou, což vyvolalo velkou vlnu nevole v sektoru hostů.

Druhý gól jsme dostali v 87. minutě, kdy našeho nedorozumění v rozehrávce využil domácí útočník a upravil stav na 0:2.

Co se dělo od této chvíle nemá smysl komentovat.

Poznámka redakce:

Nesmyslné vniknutí dvou fanoušků Blížkovic na hrací plochu po inkasované brance na 2:0 a konfrontace z očí do očí s hlavním sudím zápasu, jenž při couvání upadl vedla k jasnému závěru – předčasnému ukončení rozhodnutého utkání.

Jak po utkání potvrdili vyloučení hráči, všechny červené karty byly oprávněné a žádný z nich se nedivil, že ji dostal.

Celá komedie tak jen vrhla špatné světlo na fotbalový tým a jeho ostatní fanoušky a oba zúčastněné týmy stála mastnou pokutu. Za tu, jež inkasovaly Tuřany, bychom se chtěli za celý blížkovský fotbal omluvit.

Nesportovní chování fanoušků v 79. a hlavně v 87. minutě, po němž bylo utkání předčasně ukončeno řešila Disciplinární komise dne 19.9.2018.

Dle § 66 odst. 2b) a c) DŘ FAČR (nesportovní chování fanoušků) ve spojení s § 20 udělilo týmu TJ Sokol Blížkovice peněžitou pokutu 19.000,- Kč a stanovilo kontumační výsledek 3:0 ve prospěch týmu SK Tuřany.

Dle § 65 2c) (porušení povinností pořádajícího klubu) ve spojení s § 20 DŘ FAČR byla týmu SK Tuřany udělena pokuta 19.000,- Kč.

Fotogalerie k zápasu

 

 

Místo zápasu

Hřiště Tuřany

Leave A Reply