3 - 0
Celkový čas

Report

K utkání sedmého kola jsme vyráželi se čtyřbodovým náskokem na naše pronásledovatele v tabulce 1.B třídy JmkFS. Vzhledem k síle soupeře bylo cílem přivézt alespoň bod a nedovolit tak Slovanu Brno snížit náš bodový náskok.

Jak však naznačil už odjezd od fotbalových kabin, osud nám naše tažení nechtěl ulehčit. O problémech s obsazením postu gólmana již mluvil starosta Miroslav Fouček zde. Druhým překvapením byl přistavený autobus dopravce. Zhýčkáni z předchozích výjezdů jsme nevěřícně hleděli na notně oježděný linkáč, který tentokrát BK bus přistavil. Stále běžící topení pak už byla jen třešnička na dortu.

Pravé drama však nastalo s příjezdem do štatlu. Do startu zápasu zbývalo něco přes půl hodiny a my se nebyli schopni trefit k dobře ukrytému hřišti domácích. Věděli jsme přesně, kde se nachází, jen jsme k němu v úzkých uličkách sídliště v Brně – Židenicích nemohli trefit. Tu jsme stáli vedle základní školy a z kopce se na něj dívali, tu jsme blokovali provoz na místní křižovatce, kde se zničehonic spustil provoz jako na  hlavní třídě. Ke cti nám i řidiči budiž to, že i šéf místní restaurace U Pantátů, vzdálené snad 500 metrů od hřiště, nás posílal do horoucích pekel druhé strany města Brna.

Nakonec jsme se na hřiště Slovanu patnáct minut před utkáním dostali. Hráči hned vyrazili na rozcvičku, fanoušci ochutnat místní bahno a řidič hledat rozumnější cestu k domovu.

Samotné utkání jsme začali na mokrém trávníku s navrátivším se kapitánem Honzou Holíkem, stále však bez Jakuba Velčického. Nově chyběli i Filip Svoboda, Vláďa Vybíral a Tomáš Řeřucha.

Oba početné tábory fanoušků si rozdělily tribuny. Našich patnáct kousků se vydalo na betonovou levou stranu, kde nasávali čistý vzdoušek z přilehlého lesoparku. Domácích cca 20 nejvěrnějších se drželo v blízkosti pravé strany jejich branky, nedaleko od krmelce.

Domácí plejeři byli od počátku aktivnější a po zásluze se drželi na naší půlce hřiště. Nám nepřidala ani žlutá karta, kterou za oplácení obdržel už ve čtvrté minutě Radek Hochman.

První významnější šanci Slovanu zastavil na brankové čáře Mirek Svoboda. Z následujícího rohového kopu domácí zahrozili znovu, ale jejich hráč tísněný Tomášem Prokešem netrefil branku.

V osmnácté minutě rozehrává Slovan přímý kop nedaleko od pravého rohu velkého vápna. Míč posouvá hráč domácích na lépe postaveného kolegu vlevo na vápně malém. Praporek pomezního i píšťalka hlavního nejeví o zjevné porušení pravidel (ofsajd) zájem a domácím tak nedělá problém uklidit míč za záda Tondy Dvořáka – 0:1. Protesty jsou zbytečné, dvojice rozezlených mužů Martin Pikolon a Radek Vybíral odchází se žlutým napomenutím.

Doplněno: Jak dokazuje fotka z utkání, opravdu se o ofsajd nejednalo – tímto se rozhodčím i soupeři omlouváme. (zdroj fotografie: http://www.fcslovanbrno.cz)

Již o pět minut později se dostáváme k jednomu z nemnoha útoků prvního poločasu. Domácí bek fauluje, po rozehrání přímého kopu se ozývá píšťalka znovu a sudí ukazuje na značku pokutového kopu.
Zprvu není zřejmé, kdo se stane jejím exekutorem. Nakonec na sebe bere zodpovědnost okamžiku kapitán Jan Holík. Chvíle napětí a skóre na světelné tabuli se … nemění. Honza neudržel nervy na uzdě a jeho střela směřuje mimo tři tyče.

O cca patnáct minut později ještě zahrozí Josef Částek střelou z rohu pokutového území, ale brankář je na svém místě. Vzápětí se opět připomenou domácí. Na počátku jejich akce je žlutá pro Michala Samka za faul ve středu hřiště, na konci vytahuje Toník se štěstím na roh.

Po změně stran o sobě ihned dávají vědět domácí. Hlavička jejich útočníka míří těsně nad naši branku. Jako varování to našim borcům nestačí a tak v 54′ po rohovém kopu zvyšuje Slovan na 0:2. Naší odpovědí je jen propagační střela Pepíka Částka ze vzdálenosti 20 metrů před vápnem.

Dvě naše největší šance přicházejí v 66. a 67. minutě. První se ujímá Tomáš Prokeš. Jeho hlavička po rohovém kopu je skvěle umístěná, ale přesto na ni dobře postavený gólman domácích dosáhl. Z následujícího rohu hrozí osamocený Mirek Svoboda z malého vápna, ale z voleje branku míjí.

Domácí mají stále víc ze hry, což potvrzují v 75. minutě. Osamocený útočník domácích dostává krásnou nahrávku a Toník v brance nemá šanci – 0:3.

Zbytek utkání již nepřináší mnoho vzruchu. Naši hráči působí odevzdaným dojmem a ani domácí se nehrnou za vylepšením skóre. Sudí tak v 88. minutě ukončuje zápas.

Soupeř napsal:

Kluci mne potěšili svým výkonem a výsledkem. Musíme si uvědomit, že Blížkovice jsou lídrem soutěže a přes porážku s námi, vedou soutěž dál, pochopitelně už s menším náskokem. Kluci hráli s chutí a elánem a docela se podporovali. Více určitě rozebere trenér Radim, ve svém hodnocení. A také jsme dali tři branky, což se nám musí líbit, a to jsme mohli dát ještě o dvě až tři více. Líbí se mi Honza, který se dokáže dobře ve vápně orientovat a doklepnout míč do sítě, ještě jednu střelu mu perfektně zneškodnil gólman hostů. Radek hrál, podle mne, celý zápas dobře a dal gól, mám přitom dojem, že mohl přidat i další. Třetí branku a důležitou pojistku dal Peťa, který vystřídal zraněného Newyka. Také měl na noze ještě jednu branku, dobře se rozehrává, on je to takový štírek s tahem na branku. A musím pochválit obranu a zejména mladého gólmana Radima, který měl několik perfektních zákroků a zachránil svou i naši nulu. Mimochodem už jich máme asi čtyři a to díky oběma gólmanům. Ještě bych rád popřál Newykovi brzké uzdravení a rádi ho zase uvidíme na hřišti.

Leave A Reply