7 - 7
Celkový čas

Report

V neděli 14. 10. 2018 čekal mladší žáky klíčový zápas sezóny, boj o druhé místo v tabulce. Suchohrdly už doma předvedly, že disponují dobrými hráči, zatímco  my jsme se v posledních kolech trápili.

Podle očekávání hosté přebrali iniciativu na hřišti hned od počátku zápasu a rychle nám začali sázet jeden gól za druhým. Obrana nám hořela, ofenzivní řada byla nepřesná či měla smůlu v zakončení.

Za stavu 2:4 si hosté srazili míč do vlastní sítě a my jsme mysleli, že se zápas otáčí v náš prospěch. To však byla mylná úvaha. Gólman Vláďa Dvořák si totiž jednoho vlastence připsal také a do kabin se odcházelo za stavu 3:5.

Do druhého poločasu jsme museli hráče srovnat a trochu víc nabudit. To hned vedlo k první šanci druhého poločasu, kdy Vláďa vykopával od brány, Adam Kolman srazil Martinovi Bartošovi na střed, ale ten minul.

Náš tlak vzrůstal a hosté už nehráli to, co v první půlce. Oba mančafty postupně proměnily po dvou šancích, deset minut před koncem utkání tak byl stav 5:7. Atmosféra v hledišti byla povzbudivá. Hráči jakoby to vycítili a tlačili se do koncovek co to dalo.

Pět minut před koncem přišel nákop, hráč hostů vykopl míč vysoko do vzduchu, ten se nešťastně zakroutil a skončil v brance hostí – 6:7. Jediný gól nás dělil od jistoty druhého místa. Nemuseli bychom se tak spoléhat na závěrečné dvě utkání, ve kterých nás ve Znojmě prověří lídr soutěže, dosud stoprocentně úspěšný tým 1. SC a na domácím hřišti Starý Petřín/Vranov.

Poslední minuty utíkaly neuvěřitelným tempem. Pravděpodobně poslední šancí na korekci výsledku byl přímí kop, ke kterému vzhlíželi hráči, trenéři i početný tábor fanoušků. K míči se postavil Adam Kolman, který orazítkoval břevno.V nastalém zmatku před svatyní hostů, ve kterém se nejlépe zorientoval kapitán Martin Bartoš. Bleskově vystřelil a vyrovnal na 7:7.

Remíza 7:7 byla pro hosty velkým zklamáním, pro nás jednoznačnou výhrou. Dokázali jsme si, že umíme bojovat, a když chceme, tak i hrát proti narostlejšímu a fotbalově vyspělejšímu týmu.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply