2 - 4
Celkový čas

Report

Sobotní soutěžní zápas ve Veverské Bítýšce se konal v rámci oslav 90ti let místního fotbalu. My jsme k němu, vinou trestům za karty, dorazili jen s dvanácti hráči, přesto s cílem oslavy domácím znepříjemnit a odvézt bod, nejlépe tři. Velice mě potěšil příjezd cca desíti našich fanoušků i přes větší vzdálenost a zrušení výjezdu autobusem.

Před zápasem byli hráči upozorněni na to, že tým Veverské Bítýšky je opravdu hodně narostlý, čemuž byly podřízeny naše taktické záměry. Začátek utkání se hrál velmi opatrně a převážně ve středu hřiště s mnoha osobními souboji.

Poté soupeř začal hojně využívat jejich levou stranu hřiště. Po jednom vysunutí ve dvanácté minutě zůstala naše obrana celá stát. Na Štěpána v brance se tak řítil nikým neatakovaný útočník domácích. Na pomoc mu vyrazila druhá vlna, na niž obrana také nereagovala. Raději se dívala jak dva hráči běží na Štěpána zcela sami. Akci zakončili jak nejlépe mohli. Hráč vedoucí míč šel mírně do strany, počkal si až se k němu Štěpán vydá, aby vzápětí posunul na nabíhajícího spoluhráče, který zakončil do prázdné branky – 1:0.

Ve 23. minutě jsme vyrovnali stav utkání po nabídce Pepi Částka, kdy kolmicí ze středu hřiště poslal na Filipa Svobodu, který se ocitl sám v úniku na gólmana. Zvolil tvrdé zakončení a gólmana prostřelil.

Utkání začalo od začátku, my mírně přebírali otěže a začali si vytvářet šance. Za zmínku stojí zakončení Honzy Šípa, kdy po rozehrání našeho rohu cca s penalty těsně minul branku Bítýšky. Poté, po zahrávání rohu Bítýšky, jsme rychlím kontrem nahoru vysunuli do otevřené obrany domácích Martina Pikolon. Z půlky hřiště běžel proti gólmanu domácích, ale v okamžiku kdy měl zakončovat se rozhodl, že půjde do kličky, ale balón si příliš předkopl. Za zmínku stojí i v závěru první půle nastřelená tyč domácích, kdy nám všem třem na lavičce zatrnulo.

Do druhého poločasu jsme vtrhli jak uragán. Po sedmi minutách, kdy domácím obrana nefungovala jak měla, se do situace podobné té, z níž jsme vyrovnávali, dostala dvojice Láďa Vybíral – Filip Svoboda. Posledně jmenovaný po zemi obstřelil gólmana a my se ujali vedení 2:1.

Za deset minut jsme radovali potřetí. Na levé straně velmi dobře zapracoval Martin Janyška, vybojoval míč a následně posunul do středu na Pepíka Částka. Ten si všiml, že Filip Svoboda i Martin Pikolon jsou v ofsajdu. Míč tak posunul zpět mezi obránce, mezi nimiž si poletoval Láďa Vybíral. Ten ukázal svoji rychlost, dostal se sám před gólmana a chladnokrevně zakončil – 3:1.

Hráči byli ze střídačky nabádáni, aby hráli jak doposud, nezatahovali hru a nebránili výsledek. Ale vedení 3:1 na půdě soupeře udělalo své. Když jsme začali vedení bránit, byla jen otázka času kdy přijde snížení stavu. A šance domácích přicházely. Jedna standardní situace střídala druhou.

Doposud největší šancí Bítýšky bylo nastřelené břevno Štěpánovi kysny, dorážku Štěpán vytěsnil bezvadným zákrokem nad bránu. Snížení ale nakonec přišlo. V 76. minutě, po rohovém kopu nůžkami přesně za pravou tyč, domácí snížili na 3:2.

Inkasovaný gól znamenal pro naše hráče budíček, začali opět hrát co do stavu 3:1. Za zlepšený výkon byli nakonec odměněni, v devadesáté minutě zvyšoval Filip na 4:2 a zkompletoval tím hattrick.

FC Veverská Bítýška

2 3

Leave A Reply