1 - 2
Celkový čas

Report

Na výlet k Brnu jsme vyjížděli s tím, že už bychom potřebovali bodovat. Ideálně samozřejmě za tři body, ale bod bude taky fajn. Na dalekou cestu k velkoměstu jsme se vypravili autobusem v brzkém odpoledním čase v počtu ne příliš velkém. Každopádně všem fanouškům, kteří jeli kluky podpořit, patří velký dík.

Pro fanoušky z loňského výjezdu tu mám jednu krátkou zprávu: Letos byl stánek otevřený již dlouho před zápasem a bez obtíží obsloužili žížnivé cestující z naší vísky. Názor na pivo se však opět znovu rozcházel. Nutno podotknout, že kabiny mají domácí hezčí a novější, ale jejich stánek se našemu Domečku nemůže rovnat. Ani vzhledem, ani útulností a už vůbec ne nabídkou. Za to cigáry měly větší, ale zase dražší.
Toliko z cestovatelské příručky po hřištích soupeřů. Teď už k samotnému zápasu.

Utkání se hrálo na velmi tvrdém pažitu, na kterém míče odskakovaly a přidělávaly vrásky na čele nejednomu kopálistovi. Do utkání jsme nastoupili s mírně pozměněnou sestavou, ve které chyběl Martin Hlávka, jenž si odpykává trest z předchozího utkání. Na jeho pozici ho nahradil Martin Bauer a nutno říci, že to zvládl celkem v klidu, až na 89. minutu. Ale k tomu až později.

Posledními aktéry nedělní podívané byla dvojice rozhodčích a slečna pomezní. Postupem času se projevoval nedostatek jejich zkušeností, citu pro hru, problémy s očima a chaos v pravidlech.

Do utkání jsme vstoupili vcelku nebojácně a byli jsme domácím po celý první poločas vyrovnaným soupeřem. V počátku utkání jsme se snažili kombinovat po zemi, ale s ubíhajícím časem jsme se uchylovali stále častěji k dlouhým nákopům na naše forvardy, kteří se dlouhý čas na hřišti vzájemně hledali.

Domácí hráli fotbal spíše po křídlech a snažili se centrovanými míči hledat volné hráče v pokutovém území. Občas předvedli strašidelné přihrávky (pojem vypůjčen od domácího lodivoda), ale jinak pro naši branku příliš nebezpečí neznamenali. Vlivem nezkušenosti hlavního sudího se zápas od samotného počátku velmi vyhrotil a sudí tak byl nucen rozdat již v první půli rekordní počet žlutých karet. Nutno na jeho obranu podotknout, že byly ve většině případů oprávněné a zcela zbytečné. Jedna z nich pak měla významný vliv na dění ke konci utkání.

Zhruba v polovině prvního poločasu, po nákupu za naši obranu došlo k nedorozumění mezi Martinem Bauerem a naším brankářem. Dávali si navzájem přednost, nikdo z nich nechtěl balón hrát. Ten propadl k útočníkovi, který bez problémů vstřelil balón do prázdné branky.

Na branku domácích se nám podařilo reagovat ve 43. minutě, kdy po vybojovaném míči u pravé lajny ho dostal do nohy Milan Popelka, který si to natáhl směrem na střed hřiště a z hranice velkého vápna poslal míč levou nohou za vzdálenější tyčku – 1:1.

Ve druhém poločase se hra přelévala ze strany na stranu bez vážnějšího ohrožení jedné či druhé svatyně. Měli jsme několik pokusů ze střední vzdálenosti, ale vytouženou branku to nepřineslo. Štěstí se na nás usmálo v 68. minutě, kdy jsme strhli vedení na naši stranu po rohovém kopu. Míč se někomu odrazil od hlavy a poskakoval po brankové čáře. Honzovi Šípovi sice trvalo asi 30 minut, než na to adekvátně zareagoval, ale podařilo se mu nakonec míč za brankovou čáru dopravit. O chvilku později odmítl potvrdit naše vedení Martin Pikolon, který nastřelil míč do vyběhnuvšího gólmana.

Domácím se dlouho nedařilo zatlačit naše mužstvo před velké vápno. Situace se pro nás začala komplikovat cca v 75. minutě, kdy evidentně začaly docházet síly. O to horší to bylo v 80. minutě, kdy sudí po druhé žluté kartě vyloučil Radka Hochmana po faulu na polovině hřiště.

I přesto jsme mohli v závěru utkání znovu skórovat. Nejprve se po pravé straně hnal na branku domácích Honza Dancinger. Místo střely na branku nebo i klidně daleko za branku se rozhodl pro kličku, čímž celou šanci zabil. Po zápase se přiznal, že měl na zápas vsazeno 2:1 pro nás a nechtěl přijít o body do Tipovačky.

O chvilku později jsme si to mazali v brejku 3 na 1. Martin Janyška se ale místo běhu na branku rozhodl simulovat vážné zranění na půlce a nejal se zvedat, ani když už domácí zase bušili do naší obrany. Asi měl vsazeno na plichtu 2:2.

V závěrečném náporu domácích Štěpán Dancinger zneškodnil asi 3 tutovky a svoji porci štěstí si vybral v 89. minutě, kdy jedinkrát za celý zápas chyboval Martin Bauer, který netrefil skákající míč. Domácí hráč míč z jedničky napral levou šajtlí, míč zakymácel brankovou konstrukcí a na štěstí pro nás se odrazil zpět do hřiště.

Infarktový závěr utkání, který odmítal z lavičky sledovat Milan Popelka (vážně se otočil a čuměl do plechového obložení lavičky), jsme nakonec zvládli a odvážíme z Újezdu tři body.

Místo zápasu

Hřiště Újezd u Brna
U Hřiště 912, 664 53 Újezd u Brna, Česká republika

Leave A Reply