1 - 1
Celkový čas

Report

První jarní kolo jsme zajížděli do Šatova k odvetě posledního zápasu podzimu. V něm nás Šatov zostudil poměrem 8:0 na domácím hřišti.  Vítězství jsme nezískali, ale bod z tak horké půdy, jak je ta šatovská, se počítá vždycky.

Úvodních deset minut zápasu domácí vyčkávali s čím vyrukujeme.  Jejich horší úvod jsme nedokázali využít ke vstřelení branky. Aktivní jsme totiž byly jen po pokutové území, takže jsme si žádnou šanci nevytvořili, natož abychom výrazněji ohrozily svatyni domácích.

Na zbytek prvního poločasu převzal otěže Šatov a hodně nám zatápěl. Jejich převaha pramenila z naší absolutně nezvládnuté přechodové fáze. Předfinální přihrávkou jsme měli využít šíří hřiště, což jsme neplnili a tím zbytečně ztráceli jednoduché balóny.

Na úvod druhé půle se hra vyrovnala, ale v 56. minutě, po individuální chybě Mirka Svobody, musel hasit nedovoleným zákrokem v pokutovém území Radek Hochman. Zkušený střelec, jakým je Štefan Czucz, nedal ze značky pokutového kopu Tondovi Dvořákovi v brance šanci a vyhnal všechny pavouky v levého vinglu jeho branky.

Vrátím se ještě k Mirkovi. Potěšil mě tím, že o chybě věděl a nehledal výmluvy. Sám řekl, že bere situaci na své bedra. Tímhle přístupem, kdy nebudeme házet chybu jeden na druhého a postavíme se k tomu čelem, můžeme být jen silnější.

Za stavu 1:0 domácí vyklidili hřiště a začali bránit výsledek. Modro-bílí toho využili a začali si vytvářet tlak i šance. Od 70. minuty jsme příchodem Martina Pikolona na hřiště změnili rozestavení a v 76. minutě se radovali z vyrovnání.

Po rohovém kopu Radka Hochmana vsítil právě nestárnoucí Martin Pikolon. Jednalo se o přesnou kopii postupového gólu z třetí třídy do okresu na půdě Štítar.

Závěr utkání nabídl infarktové stavy na obou stranách. Jenom Ondřej Čermák šel v nastavení dvakrát sám na brankáře. Domácí pro změnu netrefili v nastavení poloprázdnou branku. Vzhledem k vývoji utkání tak byl bod spravedlivý pro obě strany.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Šatov
Šatov 455, 671 22 Šatov, Česká republika

Leave A Reply