Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol se vrátil i letos, a to ve svém 19.ročníku. Základní škola Blížkovice byla zastoupena v kategorii 1-3. třídy (aktuálně naše přípravka). A nutno podotknout, že naši školu, fotbal i městys reprezentovali úspěšně.

Celý McDonald’s cup je rozdělen do několika kol. V prvním, kterého jsme se zúčastnili na konci dubna (27.4.), bylo naše mužstvo nalosováno ke školám z Přímětic a Jevišovic. Hostitelem turnaje byla ZŠ Přímětice a naši kluci svým vystoupením nenechali nikoho na pochybách, kdo že je z uvedené trojice nejlepší. S celkovým skóre 13:0 (po výsledcích 5:0 s Příměticemi a 8:0 s Jevišovicemi) náš tým, v čele s kapitánem a zároveň nejlepším střelcem turnaje Adamem Kolmanem, suveréně postoupil do okresního finále (11.5.).

McDonalds cup 2016 - nástup před začátkem základního turnaje

Zde už na nás čekal o poznání těžší soupeři. Celkem se okresního finále účastnilo 6 mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin po třech. Z každé skupiny dále postupovaly dva týmy a ty se v následném semifinále a finále utkali o mistra okresu a o postup do kola krajského.

Do skupiny nám jsme byli nalosováni společně s týmy ZŠ JuDr. Mareše (v podstatě přípravka IE Znojmo) a školou z Moravského Krumlova. První utkání jsme sehráli se soupeřem ze Znojma. Po vyrovnané první půli nás soupeř v druhé části jednoznačně přehrál (konečné skóre 3:0).

Věděli jsme, že pokud budeme chtít postoupit, budeme muset druhé utkání vyhrát. A to se nám povedlo. Jediný gól zápasu, a zároveň gól postupový, vstřelil Šimon Janyška. Díky jeho trefě jsme postoupili do semifinále, kde jsme se utkali s týmem ze ZŠ Prosiměřice.

Toto utkání se opravdu dalo nazvat pravou bitvou o finále. Po první půli, kdy jsme prohrávali 1:0, jsme o pauze zmobilizovali síly a vrhli se na soupeře. To se nám vyplatilo a po gólu Ondry Kučery jsme srovnali. Tím však bitva neskončila. Jelikož mohl do finále postoupit pouze jeden tým, následoval po závěrečném hvizdu rozhodčího penaltový rozstřel. Bohužel jsme tento rozstřel konečným skóre 3:2 prohráli, a tak nám zbyly pouze oči pro pláč a souboj o konečné 3.místo.

McDonalds cup 2016 - Ondřej Kučera

V něm jsme se utkali s týmem ze ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou. V tomto utkání jsme byli po celý zápas lepším týmem a také jsme díky tomu zaslouženě vyhráli 1:0 a umístili se na konečném (a nakonec i velice krásném) 3. místě.

Poděkování za předvedené výkony zaslouží všichni naši hráči a velcí bojovníci – Vláďa Dvořák ml., Šimon Janyška, Matěj Řiháček, Michal Burian, Vítek Polášek, Ondra Kučera, Matyáš Krejčí, Matěj Kocáb, Šimon Veselý, Martin Bartoš, Štěpán Makovička, Mikuláš Holík, náš kapitán Adam Kolman a především manažerka týmu Hana Makovičková, stejně tak i naši věrní fanoušci, kteří nás v průběhu celého finále podporovali. DÍKY!

Leave A Reply