Začátek jarní části velí pozeptat se trenéra „A“ týmu na přípravu a ambice v druhé části sezony. Rozhovor vznikal před domácím zápasem s Jundrovem.

Jak jsi byl spokojený se zimní přípravou?

Docházka byla trystní jako každý rok. Chápu, když někdo nemůže skrz práci, nebo je nemocný. Ale vytáčí mě, když se na to někdo vykašle a mohl by přijít.

Je jasné, že nikoho nebaví běhat, ale fyzička je v krajské soutěži prostě potřeba. Navíc nemáme tréninkové podmínky jako jiné kluby na této úrovni. Nemůžeme si říct teď použijeme víceúčelové hřiště, teď tělocvičnu. Proto za nepříznivých podmínek na přelomu zimy a jara pracujeme na bázi běhání, běhání a potom zase běhání. Když to shrnu, padesát procent hráčů áčka pravidelně chodilo. Co jsem chtěl, tak v limitu splnili, takže co se týče nasazení v tréninkových jednotkách – kdo chodil, ten si plnil.

Méně spokojený jsi musel být s přípravnými zápasy. Nakonec se odehrály jen dva, ale výsledky byly, slušně řečeno, hrozné.

Na první dva zápasy jsem vybíral těžší soupeře (Dobšice, Nové Syrovice), aby to bylo o fyzičce. Poté jsme měli odehrát dva zápasy se soupeři z nižších soutěží, kde jsem plánoval zkoušení herních nácviků a využití hráčů na různých postech dle toho, kde jsme měli otazníky. Bohužel klimatické podmínky nám dovolily jen první dva mače.

I přes těžké soupeře jsou výsledky 0:11 a 2:10 strašidelné.

To souhlasím. S výraznými úspěchy v přípravě jsem i vzhledem k únavě hráčů z náročného tréninku (3krát týdně desetikilometrové výběhy) nepočítal. Únava se někde projevit musela. Zápasy jsem bral spíš jako zpestření pro kluky. Tím však nechci omlouvat příděly, jež jsme obdrželi. Jen doufám, že se tvrdá příprava projeví v soutěži a budeme z ní celé jaro těžit.

Jako větší problém, než samotné výsledky, vidím šíři kádru, který se na zápasy sešel. O termínech se vědělo dlouho dopředu, přesto si někteří hráči zařídili koncerty, jeli na soustředění s jiným týmem, nebo nedodrželi životosprávu.

Tohle už je o partě lidí v kabině. Pokud se můžou podívat jeden druhému bez výčitek do očí, tak je to OK. Ale sorry, pokud tým má dvě mužstva a nejsme schopni se na tahle přípravná utkání sejít v dostatečném počtu, tak je něco špatně.

Po dlouhé pauze se vrátil do sestavy Martin Bauer. Budeš ho opět zkoušet na hrotu, nebo bude nastupovat v obraně?

Jsem strašně rád, že se dal do kupy, protože je univerzální a takového hráče v týmu potřebujeme. Na kterém postu ho budeme využívat zatím nedokážu říct. Honza Holík odváděl celý podzim na postu stopera dobré výkony, navíc nám bude chybět dlouhodobě zraněný Jakub Velčický. To by svádělo spíš k jeho nasazení do útoku, ale uvidíme, co přinesou první jarní kola soutěže.

Martin je asi jediná „posila“. Naopak na utkání v Šatově nebyl Tomáš Řeřucha a Kuba Janík.

O Tomáši Řeřuchovi vím, že má nějaké zdravotní problémy, které ho provázely celou zimu. Věřím, že se dá brzy do kupy a připojí se k týmu. Kuba je momentálně dost pracovně vytížený, takže doufám, že mu práce ubude a opět se stane platným členem týmu.

Ze zdravotních důvodů chyběli Kuba Velčický a Tomáš Prokeš. Jak jsou na tom a kdy bychom se jich mohli na pažitu dočkat?

Jakub Velčický je po operaci menisku, uvidíme, jak bude probíhat jeho rekonvalescence. Předběžně s ním počítáme až pro další ročník. Tomáš Prokeš měl chřipku, takže by měl v příštím utkání na domácí půdě proti Jundrovu nastoupit.

Do kdy bude chybět gólman Štěpán Dancinger a jaké jsou nachystané varianty pro případ zápasů áčka i Benfiky ve stejném termínu?

Po pravdě o Štěpánovi žádné informace nemám. Pro případ, kdy bude stejný termín zápasu s béčkem je domluvený nejlépe chytající obránce 3. třídy Sláva Pospíchal.

Mohou se (vzhledem ke třem absentujicim hráčům z kádru) chystat někteří kmenoví hráči Benfiky na povolávací rozkaz? Popřípadě koho máš vyhlédnutého?

Jasno mám v tom, že budu chtít mít v každém utkání minimálně dva náhradníky na lavičce, přes to vlak nepojede. Není tajností, že od doby, kdy skončil ve vedení béčka Martin Janyška, je komunikace na bodu mrazu.

Béčko bylo od toho založeno a děláno. Kdo by na to měl a mohl by šlapat hráčům na paty, jsou kluci jako Milan Komenda a Lukáš Samek. Škoda, že mají takový přístup, jaký mají, to je jen o nich a o jejich hlavě. Pokud je nenasměruje ani příklad Michala Samka, který se po oťukávání v loňské sezoně stal plnohodnotným hráčem áčka, tak pak nevím, co tady vlastně řešíme.

Začátek podzimu byl snový, v druhé půli už se tak nedařilo. Na první příčky jsme nabrali výraznější ztrátu. Jaké má tým pro jaro ambice?

Prvním cílem je, jako každou sezonu, nasbírat 30 bodů, při kterých by měla být jistá záchrana v soutěži. Co bude navíc, bereme jako bonus. Když se kouknu na tabulku, vidím, že třetí Jevišovice mají náskok dvou bodů …

Na závěr se musím zeptat na budoucnost fotbalu u nás. Mezi fanoušky se šíří zprávy, že má být Benfika pro příští rok zrušena a áčko má hrát 3. třídu. Můžeš fanoušky uklidnit, nebo se tyto klepy zakládají na pravdě?

Nemyslím si, že by áčko mělo hrát (pokud nesestoupí) nižší soutěž. A co bude s béčkem, na to nám nejlíp může odpověď jenom přístup lidí, kterých se to týká.

 

Leave A Reply