Po odehrání 2 kol jarní části jsme si krátce popovídali s trenérem dorostu Pepíkem Částkem.Částek_Josef_st

Úspěšný tým dorostu ze sezon 12/13 a 13/14 se z věkových důvodů rozpadl. Po doplnění týmu z nepříliš úspěšných žáků se se skvělou sezonou moc počítat nedalo. Nebyl jsi ale i přesto z předposledního místa po podzimu rozčarován?

Jednoznačně byl, ale vzhledem k neúčasti Ládi Vybírala a Ondřeje Zejdy v převážné části podzimních zápasů a malé porci treninků zbytku týmu jsme objektivně na víc neměli.

Přes zimu došlo k dalším odchodům, alespoň se to tak jeví při neúčasti Holíka, Bohdálka, Zelenky či Tomáše Janyšky v prvních dvou zápasech jarní části .

Ano, všechny zmiňované hráče v současnosti k dispozici nemáme. Naštěstí se, až na Janyšku, nejednalo o nikoho z kostry týmu. Holík toho na podzim moc neodehrál, Bohdálek i přes to, že je fotbalově dobrý, tak svým přístupem byl platný jen v několika málo zápasech. Zelenka je běžec co mu balon vadí, místo něj dáváme na jaře šanci těm co běžci nejsou, ale balon je baví. Tomáš Janyška mě mrzí, stále doufám že se srovná. Kluci kteří nastupují místo nich ukázali že je dokáží nahradit.

Zmínění hráči s fotbalem skončili úplně?

Vím jen o Bohdálkovi, který hraje za muže v Pavlicích. O ostatních nevím nic. Z odchodů mě nejvíc mrzí druhý kouč Tomáš Řeřucha, s kterým jsme si sedli a v mnohém mi usnadňoval práci. Bohužel má své starosti a povinnosti a na dorost už mu nezbývá čas.

Pokud je mi známo, věnoval se Tomáš na trénincích gólmanu Davidu Coufalovi. Jeho odchodem začal David trénovat s ostatními hráči do pole, nebo jsi pro něj něco vymyslel?

Jak má čas, chodí s Davidem pracovat Štěpán Dancinger. Když ne, přijde Milan Komenda. On David ví dost o tréninku gólmanů od Štěpána, takže si to dá podle toho. Tímto bych chtěl Štěpánovi i Milanovi poděkovat, bez nich bych se asi musel naklonovat.

Přípravné zápasy (většinou v prapodivné sestavě) až na výjímku se Štítary neskončili přívětivě, navíc byla v zimním období celkem slabá účast na trénincích. Kolikrát jsi měl chuť to zabalit?

Každý trénink nebo přátelák. Ale potenciál v klucích je, jen musí chtít a já musím přijít na to jak to z nich dostat. To je pro mě výzva. Když jsem trénoval malé špunty stačily mi dva tréninky a už jsem věděl. Pak jsem přišel k dorostu Blížkovic. První trenink a přátelák vedl Tomáš, poté už jsem věděl. Teď je nemůžu přečíst, jsou jak nynější počasí.

Přikročme k radostnější stránce. Jarní část má za sebou 2 zápasy a tým v nich vybojoval celkem nečekané 4 body.

Nečekané jak pro koho. Například s Kahanem jsem čekal že vyhrajem. Miroslav nám dala góly až teď, v domácím zápase na podzim jsme si dali všechny tři sami. Tak jak kluky znám, tak na střed tabulky mají. I přes špatný podzim jim pořád věřím. Je jen na mně jestli z nich dostanu víc.

V obou utkáních došlo krátce po začátku zápasu k celkem citelnému přeskupování postů. Budeš dál zkoušet experimentovat, nebo po povedených zápasech necháš sestavu které se momentálně daří?

To není experimentování, jak říkám jsou jak počasí. Bohužel v současnosti musím dělat sestavu podle toho jak se jeví na tréninku, nebo (když je tam nevidím, což je často) po pár minutách hry. Není to ideál ale nic jiného momentálně nezbývá.

Z tribuny to vypadá, že za jarním úspěchem stojí silná trojka Janík, Laďa Vybíral, Radim Hochman podporovaná Adamem Čechem a Radkem Vybíralem.

Zapoměls na Davida v bráně, ten jim dodává klid. Jeho výkony jsou trvale dobré. A Lukáš Němec – ten doma nehrál po nemoci. Je pravda, že to na nich stojí. Už mají zkušenosti. Kluci co je doplňují potřebují vyzrát, na okres by to stačilo.

Pokud se přeneseme na konec sezóny a budeme počítat se záchranou, co příští rok? Loni se nesly hlasy o spojení s jiným týmem kvůli chybějícím žákům a tím pádem nedostatku hráčů. Je ve hře i tato varianta, nebo dorost v Blížkovicích končí?

Měl jsem příslib od pěti kluků že přijdou. Počítal jsem s tím že ti co byli zůstanou. Bohužel, vše je teď jinak. Zeptej se později, třeba se něco změní. V současnosti to vypadá špatně.

Pokud by to tedy nedopadlo, chystáš se přesídlit na jiný post nebo z Blížkovic odejít jinam? Přecijen tě trénování očividně baví …

Popravdě bych se chtěl věnovat synu Lubošovi. Je věkem ještě žák a celý jeho fotbalový život hrál o kategorii výš. Nabídky jsou, ale všude chtějí abych tam trénoval, což se mi nechce. Na jiný post nevidím důvod přesidlovat, já bych v tom asi udělal dost bordel :). Ale v Blížkách se mi líbí, cítím podporu jak vedení, tak diváků. Uvidíme.

S většinou hráčů (včetně těch co již z věkových důvodů odešli) jsi strávil dva úspěšné roky. Jak vidíš jejich šance na další prosazení v blížkovském fotbale? Jak vidíš jeho celkovou koncepci práce s mládeží? V áčku i benfice jsou povětšinou hráči do 30ti let, kteří se nebudou chtít svého místa jen tak vzdát …

Šance kluků vidím dobře. Podle mě se to nesmí uspěchat, budovat postupně. Ale všichni musí hrát, alespoň pravidelně střídat. Jinak polovička skončí nebo odejde.

 

Leave A Reply