Od roku 2010 začaly probíhat tréninky malých kluků, kterým bylo od 3 do 5ti let. Trénovalo se 2x týdně pod vedením Vladimíra Dvořáka. Postupem času přibývalo více kluků a tím bylo zapotřebí připojit i více trenérů. Nejprve šlo spíše o to, aby kluci neseděli doma a šli si ven s ostatními zaběhat – ,,zablbnout‘‘. Seznamovali jsme je s balonem i se samým fotbalem. Po dvou letech byli znát první pokroky. Kluci se opravdu snažili a chtěli být lepší a lepší.

Letos jsme se zúčastnili dvou turnajů, v Jevišovicích a v Dobšicích. Kluci dokázali vyhrát na obou turnajích. V podzimní sezoně byli kluci přihlášeni do soutěže mladších přípravek. Jejími soupeři byli Znojmo A, Znojmo B a Polánka. Po odehraných 9-ti zápasech se kluci umístili na 1. místě v tabulce. Nejvíce gólů v těchto zápasech nastřílel hráč Vítek Polášek s 10-ti góly. Také jsme hráli další zápasy s jinými soupeři, kde jsme tolik úspěšní nebyli.

Na konci podzimní sezóny TJ Sokol Blížkovice uspořádal turnaj mladších přípravek. Turnaje se zúčastnilo 8 týmu, které byly rozděleny do 2 skupin podle roku narození. Ročník 2006 – 2007 a ročník 2008 – mladší. Ti nejmenší se umístili na 4. místě, které jim dává motivaci do další práce. Jelikož se turnaje nezúčastnili mladší žáci ze Štítar, museli jsme rozdělit tým Blížkovic do dvou týmů. Hráči obsadili 1. a 3. místo. Patří jim velká gratulace.

Na podzim chodilo na tréninky kolem 13ti kluků. Trénink je rozdělen pro ty starší a pro malé nováčky. Snažíme se dosáhnout co nejlepších výsledků a doufáme, že v příštím roce budeme konkurovat týmům, které nás letos porazili.

Děkuji hráčům, kteří rádi chodí trénovat a zároveň je to výzva i pro ty, kteří by chtěli začít. Začínáme v lednu v tělocvičně, přesnější informace budou viset na vývěsní tabuli u kabin.

Adéla Dvořáková, Vladimír Dvořák, René Polášek – trenéři

Leave A Reply