Profil hráče: Martin Hlávka

Kdo tě k fotbalu přivedl? Kamarádi.

Fotbalový vzor? Lothar Matthäus.

Oblíbený fotbalový klub (domácí a zahraniční)? Slavie Praha.

Tvé fotbalové začátky a za jaké kluby jsi doposud hrál? Moravské Budějovice (přípravka – starší žáci), FC PSJ Jihlava (mladší žáci – dorost), Moravské Budějovice (dorost, „B“ tým„ A“ tým) od roku 2009 Blížkovice.

Kterou nejvyšší soutěž jsi prozatím hrál? dorost – 1. liga, muži – divize (Jihlava „B“).

Na které období ve fotbale nejraději vzpomínáš, na které bys naopak nejraději zapomněl? Nejhorším obdobým jsem procházel v dorostu Jihlavy. S trenérem Lumírem Fikesem jsme si nepadli do oka a on mě zásadně nestavěl za „A“ dorost, i když jsem byl v „B“ týmu dorostu nejlepším střelcem soutěže při průměrných 15ti minutách na hřišti.

Tvůj nejlepší a naopak nejméně povedený zápas dosavadní hráčské kariéry? Nejlepší bylo utkání Čechy – Morava ve 14ti letech. V těchto výběrech jsem se pohyboval dlouhou dobu, ale tento konkrétní zápas se mi extrémně povedl. Naopak nejhůř jsem s cítil v 1. lize dorostu při zápase FC Vysočina – SK Slavie Praha. Výše jmenovaný trenér mě nepostavil proti mému oblíbenému týmu.

Jak bys zhodnotil své dosavadní působení v blížkovském dresu? OK

Na jakém postu nejraději nastupuješ? Levé křídlo.

Oblíbené a aktuální číslo dresu? 11

Který ze sportovních areálů, v jehož prostorách jsi doposud hrál, se ti nejvíce zamlouval? Blšany a starý Strahov (zápasy s mládežnickými týmy Sparty).

Co ti fotbal přináší a naopak bere? Přináší mi skvělou partu kamarádů a bere zdraví. Nohy mě vždycky bolí do středy.

Co vzkážeš fandům a sponzorům? Podporujte nás, děláme to pro radost.

Co bys jako první změnil v blížkovském fotbale? Trenérovu postavu. Stydím se, když ho vidím stát na lavičce, takže bych nejraději vzal bič a pořádně bych ho prohnal.

Kdo je podle tebe v týmu …

nejupovídanější: Štěpán Dancinger
nejtišší: Radek Hochman
nejvíce „brblající“: Má maličkost
hlavní bavič: Má maličkost
hecíř a bojovník: Martin Pikolon
největší manekýn: Tomáš Prokeš