První jarní zápas doma Benfika přivítala IE Znojmo „C“. Začátek utkání naznačoval, že vzhledem k vysokému věkovému průměru soupeře se bude jednat z naší strany o svížný fotbal. Postupně jsme se ale začali přizpůsobovat tempu znojemských. Jak jeden z fanoušků podotknul: Oni chodí, my se plazíme.

V pětadvacáté minutě se přeci jen Ondřeji Čermákovi podařilo otevřít skóre. Hosté zanedlouho díky naší laxnosti a naivitě vyrovnali, když hrotový hráč soupeře po úspěšné kličce našemu brankáři zavěsil do prázdné brány. Těsně před přestávkou nás poslal do vedení gólman Antonín Dvořák, jenž proměnil pokutový kop nařízený hlavním sudím po hře hostů rukou ve vápně.

Ve druhém poločase se po faulu znojemského gólmana na Martina Janyšku kopala druhá penalta, kterou s prstem v nose proměnil Jakub Pospíchal. Ikdyž jsme už hosty k ničemu nepustili, vlastní vinou jsme se trápili a místo toho aby si kluci zahráli fotbal a dali „deset“, jsme viděli plno nedotažených akcí. Nakonec se podařilo vstřelit čtvrtý gól, když střídající Jan Šula vyslal výstavní ulicí Michala Samka, který se nemýlil. Na konečných 5:1 pečetil svým druhým gólem v utkání Čermák.

sestava B 28.3.2015
foto zápasu

podrobnosti zápasu

Leave A Reply