Do utkání jsme vstoupili bez několika hráčů základní sestavy. Za sebe můžu říct, že jsem byl hodně zvědavý jak hráči, kteří byli povoláni, využijí hozenou rukavici. I vzhledem k tomu mě mrzí, že náš soupeř přijel jen v jedenácti lidech a z toho jen ze šesti hráči „A“ mužstva včetně gólmana.

První poločas  jsme měli balón více na svých kopačkách a byli lepší v kombinaci i důraznější v osobních soubojích. Soupeř chtěl hrát ze zabezpečené obrany a hrozit z rychlých brejků, což se mu dařilo a některý brejky opravdu zaváněli.Do vedení jsme šli ve 37. minutě, kdy umístil Filip Svoboda svoji střelu z osmnácti metrů přesně k vzdálenější tyči.

O poločasové přestávce se mírně přeházela sestava, kdy Martin Hlávka šel na předstopera a Honza Holík se posunul na střed zálohy k Tomáši Prokešovi.

Druhý poločas začal v naší režií. Malá rošáda se vyplatila a hned v 51. minutě jsme se ujali dvoubrankového vedení, když Honza Holík vypustil pumelenici z cca 25 metrů. Tu pro nás šťastně tečoval hostující hráč a gólman Újezdu už nestačil zareagovat na změnu dráhy míče, který skončil přímo uprostřed brány.

Po vstřelení druhé branky se hra vyrovnala. A odehrávala se převážně od šestnáctky k šestnáctce. Deset minut před koncem hosté zahrávali trestný kop z 18ti metrů, který jejich hráč poslal na vzdálenější tyč a Štěpánovi nedal šanci.

Naší hráči znervóznili a začali se zbytečně zbavovat míče, nedokázali jsme udržet balón na naších kopačkách. Přišlo mi, jako kdyby hráči začali hrát bezhlavě a hlavně chtěli dát rychle balón pryč od nohy, abych nic nezkazili právě oni sami, což je nejhorší co může být. Tímto jsme se dostali zbytečně sami pod tlak. I proto jsme závěr utkání jen bránili a se štěstím ubránili výsledky 2:1.

Nejlepší hráč utkání: Bauer Martin – Povzbuzoval a byl na stoperovi velmi jistý (až na jedno mávnutí do prázdna po kterém si musel jít pro nohu na nádraží, protože až tak daleko mu odletěla).

Milé překvapení: Svoboda Kamil – Dokázal prodat rychlost co v něm dříme.

Splnil mé očekávání: Moravec Milan – Dobrý pohyb s balónem i bez, vedl si dobře v osobních soubojích.

Góly: Svoboda Filip, Holík Jan

Sestava: Dancinger Štěpán – Řeřucha Tomáš (59′ Janyška Martin), Bauer Martin, Holík Jan, Hochman Radek – Samek Michal (46′ Svoboda Kamil), Prokeš Tomáš, Hlávka Martin (54′ Moravec Milan), Šíp Jan (23′ Janík Jakub) – Svoboda Filip, Čermák Ondřej

CO NAPSAL SOUPEŘ:

Na zápas jsme se vydali bez 6 hráčů základní sestavy a pouze v 11 lidech. Náš jasnej cíl byl neutržit větší debakl. Na hřišti jsme ten cíl splnili a dokonce jsme sahali po bodu. Utkání začali aktivněji domácí, s velkým množstvím nakopávaných míčů si Nováček dokázal poradit. Výborný zákrok předvedl Nováček ve 30. minutě, po rohu se na penaltě jeden z domácích dostal ke střele a Nováček reflexivně zakročil. Šance jsme měli také, Fraj střilel ze 30 a protáhl domácího gološa, Kašparovský dvakrát v úniku, 1 mu to gološ vychytal, podruhé střilel mimo. Po jednom našem rohu pálil z vápna chalupa a z brankové čáry vykopával domácí bek. Domácí útočnící si často zabíhali za naši obranu, ale jejich zakončení byla nepřesná. Do poločasu jsme stihli inkasovat, ve 40. minutě ztrácíme na půlce balón, domácí nás přečíslují a domácí útočník z vápna krásně trefil k tyči. Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně, prvních 10 minut měli míč domácí a Nováčkovi začali přibývat zákroky. V 50. minutě inkasujeme podruhé, domácí záložník stříli zpoza vápna a střelu tečuje jeden z bránících a ta skončila v síti. Zhruba v 55. minutě jsme se srovnali a začali si vytvářet náznaky šancí, které 3x nesmyslně ukončil praporek pomezního. S blížícím se závěrem jsme více drželi míč a domácí hráli na brejky, získali jsme několik standartek kolem vápna a z jedné takové střílel Chalupa a propálil domácího gološa, před nímž dobře clonil Staňa. V závěru jsme sahali po bodu, ale ani jeden ze 3 pokusů v síti neskončil. Výsledek bereme, v sestavě v jaké jsme se sešli jsme to čekali daleko horší, k bodům chybělo málo.

 

Leave A Reply