Utkání splnilo mé očekávání. Zachraňující se Šatov nebyl vůbec lehkým soupeřem. Opravdu nechápu, jak může tenhle tým hrát o záchranu, protože v prvním poločase nás šatovští jasně přehrávali přes střední zálohu a hodně dobře využívali rychlonohého útočníka Harašty, který je vzhledem ke své výšce velice pohyblivý. I přesto že na něj byli naši hráči před utkáním upozorněni, tak jsme ho nedokázali eliminovat.

Hned v 6. minutě jsme mohli prohrávat. Po naší pravé straně se uvolnil Le Minh a naservíroval přihrávku po zemi na penaltu Bartákovi, který těsně minul naše břevno. Musím podotknout, že nám čtveřice hráčů ze Šatova Barták, Šuba, Le Minh a Harašta hodně zatápěla pod kotlem.

Do vedení v utkání jsme šli my, když Radek Hochman zahrával z levé strany trestný kop a na zadní tyči ve výborném náběhu našel Honzu Šípa. Ten nedal šatovskému gólmanovi šanci – 1:0. Další průběh utkání byl z naší strany čekáním na to, kdy Šatov vyrovná. Běžela 42. minuta, když útočník hostů trefil tyč. Křišťál pak z dorážky vyrovnal stav utkání na 1:1. Ve 44. minutě nás mohl poslat do vedeni Bauer Martin, ale technické zakončení skončilo těsně vedle levé tyče.

O poločase jsme si v kabině něco málo řekli. Do druhé půle přišel na hřiště Mirek Svoboda a musím podotknout, že hru velice oživil. Celkově jsme se v druhém poločase velice zlepšili.

Na světelné časomíře svítila 63. minuta a my jsme šli do vedení gólem Filipa Svobody, kterého k samostatnému úniku na gólmana krásným pasem vybídl Honza Holík. Filip obstřelili šatovského gólmana a rozvlnil síť – 2:1. Po inkasovaném gólu byl Šatov nucen více otevřít hru, což nám přineslo šanci na rychlé brejky do nezajištěné obrany, jíž jsme v 87. minutě díky přesnému lobu Filipa Svobody přes gólmana využili.

Góly: 13′ Šíp Jan, 63′ a 87’Svoboda Filip – 42′ Křišťál Milan

Žlutý karty: 3:2 (Šíp Jan, Řeřucha Tomáš, Prokeš Tomáš)

Červený karty: 1:1 (Svoboda Miroslav – Barták Roman)

Sestava Blížkovic: Dancinger Štěpán – Řeřucha Tomáš, Hlávka Martin, Holík Jan, Hochman Radek – Částek Josef (68′ Janík Jakub), Prokeš Tomáš (83′ Vybíral Radek), Vybíral Vladimír, Šíp Jan – Bauer Martin (46′ Svoboda Miroslav), Svoboda Filip

Leave A Reply