Na sobotní utkání do Višňové jsme jeli znovu jen v jedenácti. Ondra Zejda si poranil kotník, Dan Křesťan měl hokejové povinnosti a Lukáš Němec už asi definitivně skončil. Do zápasu jsme navíc nastupovali se zraněnými – Jakub Janík a Radim Hochman měli problémy s kolenem, Adam Čech s kotníkem.

Navzdory všem komplikacím jsme nezačali nejhůř. Přesto, že měli domácí více ze hry, my jsme měli gólové šance, opět však bez využití. A tak po čtyřech tutovkách jsme v 38. minutě, po akci z pravé strany, inkasovali od nepokrytého středního záložníka střelou z velkého vápna – 0:1.

Do druhé půle jsme po pár změnách v rozmístění hráčů nastoupili s nadějí na vyrovnání. Tu už po třech minutách odmítli domácí. Po nedobře odkopnutém rohu jsme inkasovali znovu – 0:2. Hra se mám zcela rozpadla a než jsem si stačil rozmyslet jak to ještě přeházet, protože střídat nebylo koho, tak Višňové v 57. minutě navýšilo na 0:3.

Po třetí inkasované brance jsme stáhli Ladě Vybírala na stopera a Jakuba Janíka posunuli na střed hřiště. Hra se sice moc nezměnila, ale všechny akce soupeře končili u Ladě, který se s balónem nijak nemazlil a posílal ho hned dopředu. Jeden takový nákop skončil u Radima Hochmana. Ten předvedl klasické já na bráchu, brácha dá gól a opravdu, Pavel si jeho pěknou náhru sklepl do vápna a vyběhnuvšího gólmana v 75. minutě perfektně obstřelil na 1:3.

Kluci dostali chuť a najednou byli na hřišti tím lepším týmem. V 86. minutě Radek Vybíral utekl celé obraně, které nezbývalo než jej faulovat. Nařízenou penaltu Jakub Janík proměnil – 2:3. Závěrečný tlak domácí ustáli a získali tři body, i když by zápasu slušela víc remíza.

Pochvalu si zaslouží Pavel Hochman, Pavel Picmous, Radek Vybíral a za druhou půlku na postu stopera Laďa Vybíral. Naopak nezahrál Luboš Částek, Dalibor Peřinka a zřejmě z důvodu bolavého kotníku ani Adam Čech.

Příští utkání přivítáme doma na jaře velmi silný Únanov. Doufám, že budeme zdraví a konečně nějaké body získáme. I kvůli tomu jsem pozměnil přípravu a místo tréninku si v pátek zahrajeme přátelák proti Moravským Budějovicím. Tímto si dovoluji všechny fanoušky blížkovské kopané pozvat.

foto zápasu

2 komentáře

  1. Marek Ludvík on

    Kápo místních ultras, je hodně dobrej. Doufám, že moc neviváděl, aby nedostal zákaz na všechny fotbalové stadiony! :-):-):-)

  2. Radek Vybíral on

    Musím nesouhlasit s jednou částí… Dalibor Peřinka předvedl docela dost slušný výkon na to co hrává obvykle…

Leave A Reply